odeta moro

  odeta moro

  Biesiada jest jedzeniem i zarazem rozmawianiem. O kulturze biesiadowania w Polsce i na świecie rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem, podróżnikiem Jarosławem Kretem i dziennikarką Odetą Moro.

  Coraz młodsze dzieci korzystają z telefonów komórkowych i tabletów. Niestety większość spędza z nimi za dużo czasu, co skutkuje m.in. bezsennością. O tym niepojącym zjawisku rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje ze specjalistą zaburzeń snu Michałem Skalskim i dziennikarkę Odetę Moro - mamą Soni. Na ile godzin przed snem należy odstawić tablet? Czy wakacje są dobrym momentem na detoks od technologii?

  Podczas 6. Charytatywnych Kulinarnych Zawodów Dziennikarzy Odeta Moro po raz pierwszy pojawiła się publicznie ze swoim ukochanym. Czy gotują dla siebie i kto robi najlepszą kawę na świecie? Zobaczcie czego dowiedziała się Agnieszka Jastrzębska.

  Estoński pokerzysta przegrał zakład, którego przedmiotem był Hrubieszów, podobno największa dziura w Unii Europejskiej. Czy miasto leżące we wschodniej części Polski to faktycznie takie straszne miejsce? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer mówi: "sprawdzam" i ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że zła sława Hrubieszowa nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym, a takich ludzi jak w tym zacnym mieście nie ma nigdzie indziej.

  Wszystko już jasne! Agentem w programie "Agent - Gwiazdy 2" okazała się być Odeta Moro. Jak wspomina swoją przygodę w programie? Kiedy Daria Ładocha zorientowała się, że Odeta jest agentem? Odetę Moro i Darię Ładochę gościliśmy na kanapie w studiu Dzień Dobry TVN.

  "Byłem jeden leszcz między dwoma piraniami" - powiedział o finale Agenta - Gwiazdy w Dzień Dobry TVN Jarosław Kret. Czy jest agentem? A może to Odeta Moro albo Daria Ładocha? Jakie taktyki doprowadziły ich aż do końca programu? Co powoduje, że ludzie na nich stawiają? Dziś wieczorem finałowy odcinek Agenta - Gwiazdy, a w nim: Jarosław Kret, Odeta Moro i Daria Ładocha.

  Kominek - składak, kredens o zapachu wędzonki, szklana tara do prania i maszyna do robienia masła - to tylko kilka niezwykłych przedmiotów znajdujących się w domu Otedy Moro. Jak sama przyznaje, ma słabość do antyków i spędziła lata na targach staroci. Jak urządziła wnętrze domu, który kupiła jeszcze z Michałem Figurskim? Wybierz się na wycieczkę po domu Odety Moro razem z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska rozmawiała z Odetą Moro o 2. edycji Agenta Gwiazdy. Dlaczego za pierwszym razem odrzuciła propozycję wzięcia udziału w programie? Co sądzi o innych uczestnikach i panującej w programie atmosferze? I czego jeszcze nie wiemy o Agencie?

  Druga edycja Agenta-Gwiazdy zapowiada się równie ekscytująco jak poprzednia. Już we wczorajszym, pierwszym odcinku widać było, że nie wszyscy uczestnicy przypadli sobie do gustu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała Alana Andersza, Odetę Moro i Darię Ładochę o atmosferę panującą w Argentynie. Co sądzą o Tomaszu Nieciku? A co na temat stereotypów powiedziała Edyta Rzeźniczak?

  Rusza druga edycja programu Agent-Gwiazdy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy występujących w niej uczestników, aby zapytać jakie są ich oczekiwania przed premierowym pokazem, jakie przeżycie nimi najbardziej wstrząsnęło, co im najbardziej doskwierało i czy program ich zmienił. Na naszych kanapach usiedli: Odeta Moro, Agnieszka Rylik, Mateusz Maga, Alan Andersz, Tomasz Niecikowski, Edyta Rzeźniczak, Michał Będźmirowski, Daria Ładocha i Julita Fabiszewska.

  Na pytanie "Jak się masz?" Amerykanie zawsze odpowiadają: "Wszystko cudownie, dziękuję." Nawet jeśli wczoraj spalił im się dom i zdechł ukochany pies. Czy taka nieszczerość to błąd? Przecież legenda miejska głosi, że zawsze należy być szczerym. Jeśli faktycznie tak jest, to należy sobie odpowiedzieć na trzy podstawowe pytania: komu? jak? i kiedy? powiedzieć komuś co naprawdę myślimy. W Dzień Dobry TVN szczerzy eksperci: tancerz Maciej "Gleba" Florek, dziennikarka Odeta Moro i socjolog Tomasz Sobierajski.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska wybrała się 12. Noworoczny Charytatywny Obiad z Gwiazdami. Czy znani i lubiani potrafią gotować? Jakie są popisowe dania: Odety Moro, Mateusza Damięckiego, Edyty Herbuś, Karoliny Malinowskiej, Rafała Królikowskiego, Mateusza Gesslera, Marty Wiśniewskiej, Adama Zdrójkowskiego, Anny Nowak-Ibisz, Jakuba Rzeźniczaka i Edyty Zając-Rzeźniczak?

  Wiemy, dlaczego Odeta Moro ma taką ładną figurę. Okazuje się, że to dzięki spinningowi. Dlaczego akurat ten sport tak bardzo polubiła? Z Odetą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Tym razem tematem cyklu Edukacja Seksualna jest orientacja psychoseksualna. Kiedy rodzic powinien poruszyć z dziećmi ten temat? Jak o tym rozmawiać? Zastanawialiśmy się nad tym wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: prowadzącą cykl Odetą Moro oraz ukraińskim działaczem LGBT Slavą Melnykiem. Jak Ukraińcy odbierają homoseksualizm, a jak Polacy?

  Na ekskluzywną Złotą Aukcję Omeny Mensah zaproszone zostały takie sławy jak Odeta Moro, Anita Werner, Piotr Kraśko czy Joanna Jabłczyńska. Cel był szczytny: budowa szkoły w Afryce. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska opowiedziała nam jak wyglądało wydarzenie pełne gwiazd bez "ścianki" i fotoreporterów.

  Gwiazdy mają bardzo napięty grafik. Jak znajdują chwilę na spotkania z przyjaciółmi? Przemysław Saleta, Odeta Moro, Tomasz Iwan i Piotr Zelt opowiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej o tym jak spędzają swój wolny czas.

  Są gwiazdy, które wspierają środowisko LGBT. Wśród nich jest Odeta Moro, Rafał Jonkisz i Julia Kamińska, która jakiś czas zadeklarowała nawet, że nie wyjdzie za mąż dopóki w Polsce nie zalegalizują związków partnerskich. Rozmawiał z nimi dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Dowiedział się również, kiedy i gdzie odbędzie się ślub Michała Kwiatkowskiego.

  Z Odetą Moro o zasadach rządzących randkowaniem i gotowaniem rozmawiała Agnieszka Jastrzębska. A Wy zdobywacie serca partnerów przez żołądek? Zdarza się Wam gotować na pierwszej randce? ;-)

  Wiele kobiet potrafi zadbać o siebie finansowo, a w domu zrobić niemalże wszystko. Czy takim paniom potrzebny jest zaradny mężczyzna? Dlaczego coraz więcej kobiet bierze ster we własne ręce, a zaradnych panów jest coraz mniej? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarkę Odetę Moro, aktorkę Annę Oberc i psycholog Paulinę Biernat.

  Kto uwielbia truskawki, a kto makaron z cukrem i śmietaną? Podczas V Charytatywnych Kulinarnych Zawodów Dziennikarzy Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy o to, jakie były ich ulubione dania w dzieciństwie. Co lubił jeść Krzysztof Skórzyński, a co Odeta Moro? Czy Piotr Kędzierski potrafi gotować? Co podczas pierwszych zawodów gotowała Marta Kuligowska?

  W kolejnym odcinku cyklu "Edukacja seksualna" rozmawiamy o seksualizacji. Jaka jest różnica miedzy zdrową seksualnością a seksualizacją? Jak obecnie przejawia się seksualizacja? Co jest jej źródłem? Czy młodzież postrzega ją pozytywnie czy negatywnie? jak seksualizacja wpływa na ich rozwój? Gościem Dzień Dobry TVN była Paulina Trojanowska, wolontariuszka w Grupie Edukatorów Seksualnych „Ponton”.

  W drugim odcinku cyklu "Edukacja seksualna" rozmawiamy o antykoncepcji. Okazuje się, że młodzież o antykoncepcji myśli w kontekście ciąży, ale nie bierze pod uwagę chorób przenoszonych drogą płciową. Rośnie przez to zarażenie wirusem HIV i kiłą. Antykoncepcja jest tematem tabu dla nastolatków czy może bardziej dla ich rodziców? Kiedy jest odpowiedni moment, by rozpocząć rozmowy z dzieckiem? Jakie środki antykoncepcyjne wybiera młodzież najczęściej? Gościem Dzień Dobry TVN była Aleksandra Józefowska z grupy edukatorów seksualnych „Ponton”.

  W pierwszym odcinku cyklu "Edukacja seksualna" rozmawiamy o inicjacji seksualnej. Kiedy młodzież w Polsce zaczyna współżycie? Jak wygląda edukacja seksualna w polskich szkołach? I kiedy jest czas na pierwszą wizytę u ginekologa? Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiadły: Alina Synakiewicz z grupy edukatorów seksualnych Ponton oraz Odeta Moro, prowadząca cykl "Edukacja seksualna". Dziennikarka postanowiła zbadać sprawę u źródła i o intymnych kwestiach rozmawiała z dorastającą młodzieżą. Czego się od nich dowiedziała? Czy były to krepujące rozmowy? Jak współczesna młodzież postrzega kwestię intymności? Kiedy jest czas na pierwszą rozmowę rodzica z dzieckiem?

  Czytanie cudzej korespondencji zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Co skłania nas do skontrolowania telefonu partnera, do przeczytania jego sms-ów? Czy takie zachowanie jest powszechne? Jaki procent polskiego społeczeństwa stosuje tego typu "kontrolę"? O zaufaniu i kontroli rozmawialiśmy z Katarzyną Warnke, Odetą Moro i dr. Konradem Majem, psychologiem społecznym. Zdarzyło się Wam przeczytać sms-y w telefonie partnera?

  Zapewne dla wielu osób miniony rok nie był łatwy. Do ich grona należy Odeta Moro. O tym, czego ją nauczyły wydarzenia z poprzedniego roku powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Na pokazie organizowanym przez Omenę Mensah część gwiazd przyszła razem ze swoimi dziećmi.Dlaczego córka Nataszy Urbańskiej nie chciała wystąpić na wybiegu? Czy Kalina przejawia już muzyczne talenty? W pokazie poszła z kolei córka Odety Moro. Czy dziennikarka nie miała wątpliwości, czy pozwolić córce na zabawę z mediami?

  Jakiś czas temu Michał Figurski trafił do szpital z powodu pęknięcia krwiaka w mózgu. Jaki jest obecnie stan jego zdrowia? Czy robi postępy w rehabilitacji? Z Odetą Moro rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Czy rzeczywiście między ojcem a córką potrafi wytworzyć się specyficzna więź, o którą może być zazdrosna matka? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN Odetę Moro - mamę Soni, Rafała Cieszyńskiego - tatę Zosi i Antoniego oraz Mariusza Totoszko - tatę Julii i Zosi. Jakie oni mają relacje ze swoimi dziećmi?

  To, że dziecko jest surowym sędzią, wiadomo nie od dziś. Przychodzi jednak okres w życiu dziecka, kiedy zaczyna się nas wstydzić. Co powoduje, że dziecko się wstydzi? Czy brak akceptacji ze strony rówieśników może zaburzyć relacje dziecka z rodzicem? Jak poradzić sobie z nadmierną troską rodzicielską? Na kanapie w studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka Odeta Moro - mama 12-letniej Soni oraz psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska, opowiedziały o tym, co zawstydza nasze dzieci. Uważacie, że mama może przyjaźnić się z córką?