Z szeregu badań wynika, że internet działa jak narkotyk. Jak działa na nasz organizm? Czy gdybyśmy z niego zrezygnowali, to pojawiłby się syndrom odstawienia? Czym różni się prawdziwe życie od tego w mediach społecznościowych? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psychologa Igora Rotberga.
Co zrobić, by świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim przy wigilijnym stole i, by ten stół nie zamienił się w pole bitwy? O czym lepiej nie rozmawiać? Jak unikać kłótni? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy pisarkę i felietonistkę Katarzynę Lengren, dziennikarkę i pisarkę Annę Dziewit-Meller oraz Igora Rotberga, psychologa.
Wyobraźcie sobie taką oto sytuację - dziewczyna jest gwałcona, a jej koleżanka - zamiast pomóc - transmituje to w internecie. Po co to robi? Prawdopodobnie dla "lajków" i "fejmu". Nie jest to wymyślona przez nas historia. Niestety, do takiego wydarzenia doszło niedawno w Stanach Zjednoczonych. O to, jak cyfryzacja wpływa na nasze życie zapytaliśmy gościa dzień Dobry TVN psychologa Igora Rotberga.
W filmie "Powrót do przyszłości" bohaterowie przenieśli się z roku 1989 do 2015. Na potrzeby filmu scenarzyści wymyślili wiele gadżetów, które w przyszłości miały ułatwiać ludziom życie. Ile z nich rzeczywiście udało się zbudować? O nowoczesnych technologiach ale i o zagrożeniach jakie może ze sobą nieść ich rozwój rozmawialiśmy z dr. Tomaszem Rożkiem i psychologiem Igorem Rotbergiem.
W ciągu 48 godzin produkujemy w sieci więcej danych, niż od początku powstania cywilizacji do roku 2003. To dość niepokojące, czy mamy zatem powody do obaw? Gościem Dzień Dobry TVN był psycholog Igor Rotberg, który przybliżył nam zjawisko przeładowania informacją. Na czym polega "syndrom przeładowania informacją" i jakie są jego objawy? Czy w erze natłoku informacji ciężko budować własne opinie? Dlaczego irytuje nas brak "lajków"? Jak korzystać z dzisiejszych technologii, by nie oszaleć?