Związki i seks

Czy romans w pracy jest dobrym pomysłem? Ekspert: "To bywa bardzo trudne"

Związki i seks

Aktualizacja:

Mnóstwo kobiet zastanawia się, gdzie dziś można znaleźć miłość. Nie mają bowiem masy czasu na spacery, imprezy czy wydarzenia kulturalne - ich codzienność zajmuje praca. Co jednak, gdy wpadnie nam w oko współpracownik? Niektórzy udowadniają, że taki związek może się udać. Kiedy pojawiają się kłopoty?

Miłość w pracy

Na pewno w gronie znajomych każdego człowieka znajduje się para, która poznała się w pracy. Wiadomo jednak, że takie związki muszą sobie radzić z różnymi problemami. Niektórzy, choć są razem szczęśliwi, nie mogą tego okazać. Przyjeżdżając razem do pracy, wchodzą do budynku oddzielnie. Wszystko przez to, by o tym, co ich łączy, nie dowiedzieli się współpracownicy.

Firmy mają różne zasady. Czasami bardzo przyjazne związkom, a czasami jakby w ideologii funkcjonowania w firmie, jest wpisany zakaz. I to bywa bardzo trudne. Jeżeli dwie osoby nie epatują tym swoim uczuciem w pracy, to jest wszystko w porządku. Myślę, że ta dojrzałość człowieka jest większym wyznacznikiem niż to, czy to jest małżeństwo w pracy czy nie małżeństwo

- tłumaczyła w Dzień Dobry TVN HR-owiec, Agnieszka Flesikowska.

Zalety i wady związku ze współpracownikiem

Można znaleźć niezliczoną ilość przykładów na to, że takie relacje mogą się udać i funkcjonować przez lata. Równie wiele osób mówi jednak o problemach, które mogą pojawiać się w miejscu pracy.

Zazwyczaj współpracownicy i tak domyślają się głębszych uczuć między dwiema osobami. Często ich chemia jest widoczna gołym okiem. Niekiedy również samym zakochanym ciężko jest dochować tajemnicy - często w tych nerwowych sytuacjach. Bywa bowiem, że problemy z domu są przenoszone do pracy. Widać, że przychodzą do pracy zdenerwowani, co odbija się na pracy całego zespołu. Co wtedy robić?

Wyciągnęłam z tego wnioski i uważam, że trzeba bardzo dużo ze sobą rozmawiać i nawet się pokłócić, ale żeby to wszystko sobie powiedzieć

- radziła w programie Agnieszka Kreft, która od kilku lat prowadzi wraz ze swoim mężem bar mleczny.

Mam faceta i... mam same problemy. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Pozostałe wiadomości