Jak przetańczyć w szpilkach całą noc i nie nabawić się odcisków? Poznaj sprawdzone sposoby na niewygodne buty

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jak wytrzymać w szpilkach sylwestrową noc?
Jak wytrzymać w szpilkach sylwestrową noc?Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Impreza sylwestrowa to nie lada wyzwanie dla pań, które u schyłku starego roku pragną doskonale się bawić i przy okazji pięknie wyglądać. W ramach przygotowań do uroczystości warto zatroszczyć się nie tylko o elegancką kreację czy modną fryzurę, ale także o wygodne buty. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym modelka Beata Charkiewicz, która na co dzień prowadzi kursy profesjonalnego poruszania się na szpilkach.

Jak poradzić sobie z obcierającymi butami?

Powitanie nowego roku zwykle wiąże się z imprezami, podczas których oddajemy się beztroskiej zabawie na parkiecie. Nikt nie lubi tańczyć w niewygodnych lub obcierających butach, dlatego przed sylwestrową imprezą warto sprawdzić, czy dopasowane do kreacji szpilki sprawdzą się podczas kilkugodzinnej aktywności. Zdaniem Beaty Charkiewicz, nawet nieco za ciasne obuwie ma szansę spełnić nasze oczekiwania, jeśli skorzystamy z kilku prostych trików.

Nowe buty najlepiej jest rozchodzić jeszcze przed imprezą. Spacer po domu przyniesie jeszcze lepsze rezultaty, jeśli włożymy na stopy skarpetki. To jednak niejedyna metoda, która pozwala uniknąć uciążliwych odcisków.

Porady stylistki

Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowaDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Z domowych sposobów świetnym rozwiązaniem jest użycie tłustego, nawilżającego kremu. Smarujemy nim newralgiczne miejsca na stopie - zauważyła ekspertka. Dodała też, że preparat można delikatnie rozetrzeć również wewnątrz butów. - To jest taka ochrona naszej stopy - oceniła.

Sposoby na za duże buty i śliski parkiet

Za duże buty również nie będą stanowić dla nas większego problemu, jeśli sięgniemy po specjalną materiałową zapiętkę. Niepozorny gadżet błyskawicznie niweluje luz wewnątrz obuwia, zmieniając tym samym jego rozmiar. Zdaniem ekspertki, profesjonalną wkładkę można też z powodzeniem zastąpić watą, po którą w takich sytuacjach sięgały nasze babcie. Subtelne sandałki z paskami warto z kolei spryskać odrobiną lakieru do włosów. Pozwoli to uniknąć dyskomfortu podczas tańca.

- Jeśli mamy sandałki, noga często jest śliska i wypadają nam delikatnie palce. Jeśli zastosujemy na tę powierzchnię lakier, to ona się po prostu przyklei - zapewniła Beata Charkiewicz.

Sprawdzonym sposobem na śliską powierzchnię parkietu może okazać się arkusz papieru ściernego. Jeśli delikatnie nakreślimy nim na podeszwie zygzak, zabezpieczymy się przed niepożądanym upadkiem. W podobny sposób zadziała antypoślizgowa, żelowa wkładka, którą nakleja się na podeszwę, by wzmocnić stabilność obuwia, ale i poprawić jego wygląd.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości