noc sylwestrowa

  noc sylwestrowa

  Impreza sylwestrowa to nie lada wyzwanie dla pań, które u schyłku starego roku pragną doskonale się bawić i przy okazji pięknie wyglądać. W ramach przygotowań do uroczystości warto zatroszczyć się nie tylko o elegancką kreację czy modną fryzurę, ale także o wygodne buty. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym modelka Beata Charkiewicz, która na co dzień prowadzi kursy profesjonalnego poruszania się na szpilkach.

  Przed nami kolejny sylwester w cieniu pandemii koronawirusa, dlatego Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendacje w sprawie organizacji zabaw. Jak powinniśmy postępować, by uniknąć zakażenia? Na co zwrócić szczególną uwagę?

  Noc sylwestrowa zbliża się wielkimi krokami zatem to ostatni dzwonek, by zastanowić się, jak chcemy spędzić tę wyjątkowy czas. Jedni chcą się bawić do białego rana, a drudzy wolą w ciepłych kapciach posiedzieć w domowym zaciszu. O tym, jak nie tu nie ulec presji i zorganizować ten czas po swojemu porozmawialiśmy z Jakubem B. Bączkiem, trenerem mentalnym i psychologiem sportu.

  W polskich miastach coraz częściej odchodzi się od zwyczaju organizowania pokazów fajerwerków, jednak wiele osób wciąż nie wyobraża sobie ostatniego dnia grudnia bez głośnych i niezwykle spektakularnych wystrzałów, przypominających nam o nadejściu nowego roku. Sztuczne ognie i petardy to poważne zagrożenie dla zwierząt, które każdego roku padają ofiarą sylwestrowej tradycji. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym pisarz i zdeklarowany obrońca praw zwierząt, Tom Justyniarski.

  Przełom grudnia i stycznia to dla wielu z nas wyjątkowy czas. Najpierw obchodzimy święta, następnie oczekujemy przyjścia nowego roku. To właśnie z sylwestrem i Nowym Rokiem wiąże się wiele przesądów, które mają przynieść nam wiele szczęścia w nadchodzącym czasie. W końcu każdy z nas oczekuje, że przyszły rok będzie o wiele lepszy niż ten, który dobiega końca. Jakie przesądy sylwestrowe mają na celu zapewnienie nam szczęścia?

  Sylwester, który zbliża się wielkimi krokami, w tym roku nie będzie typowy. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia nie będziemy się bawić na hucznych balach i w klubach. Ostatni wieczór starego roku spędzimy w kameralnym gronie w domach, a rząd zaleca, by się nie przemieszczać. Czy można powitać Nowy Rok odpalając fajerwerki z balkonu, okna czy na podwórku?

  Sylwester 2020 przez panującą pandemię koronawirusa będzie wyglądał zupełnie inaczej niż te, które znamy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zupełnie odpuścić sobie świętowanie. Choć nie możemy udać się na imprezę i spędzić ostatniego wieczoru w roku w większym gronie, poczujemy się lepiej, gdy postawimy na oryginalny wygląd w domowym zaciszu.

  Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Ze względu na trwającą pandemię spędzimy go w domach. Jak zorganizować czas naszym pociechom? O najlepszych zabawach na ostatnią noc tego roku opowiedziała animatorka Patrycja Lipińska.

  Agnieszka Kręglicka i Olga Kręglicka szykują sylwestrowe przekąski. Z tymi przepisami Twoja domowa impreza będzie prawdziwym hitem. Zaserwuj tater lub ceviche z łososia i oczaruj swoich gości.

  W Krakowie trwają ostatnie przygotowania do sylwestrowej nocy. Wszystko nadzoruje nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak i Agnieszka Chylińska, która rozgrzeje Was dziś wieczorem!

  Gościem Dzień Dobry TVN był Jerzy Iwaszkiewicz. Felietonista opowiedział nam, jak wyglądały bale sylwestrowe w czasach PRL-u. Jak udało mu się wejść na zamknięty bal dla towarzyszy? Czy to prawda, że Gomułka był królem parkietu? I kim był legendarny Henio Meloman?

  Raz w roku Rynek Główny w Krakowie przeżywa prawdziwe oblężenie. Kiedy? W noc sylwestrową. Wspaniałą atmosferę, stworzoną przez występujące gwiazdy i przybyłe na rynek osoby, będziecie mogli zobaczyć na antenie TVN. Zobaczcie, jakie gwiazdy zagrają tym razem i kto poprowadzi imprezę. Jedyną niewiadomą jest wygląd sceny, która ma być ogromną niespodzianką.