Bukiet ślubny. Jakie kwiaty wybrać, by nie zbankrutować?

Autor:
Berenika
Olesińska
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Sezon weselny zbliża się wielkimi krokami. Jakie trendy panują we florystyce ślubnej w 2022 roku? Które zamienniki droższych kwiatów są warte uwagi? Na te pytania odpowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN ekspertka ślubna Martyna Gabriel.

Florystyka ślubna - trendy na 2022 rok

Zniesienie pandemicznych obostrzeń daje przyszłym małżonkom możliwość zorganizowania wymarzonego, hucznego wesela. Na taką swobodę czekało wiele par, które powoli przygotowują się na nadchodzący sezon ślubny. Jeżeli planowana uroczystość ma odbyć się w najbliższych miesiącach, wiosna to najlepszy czas na wybór naturalnych dekoracji. Rośliny ozdobne, zwłaszcza te niewystępujące w sezonie letnim, mogą okazać się jednak dużym wydatkiem. Martyna Gabriel, ekspertka ślubna podpowiada, jak zaoszczędzić i jednocześnie cieszyć się pięknym wystrojem podczas ceremonii. Na pomoc przychodzi egzotyka.

- Tym, co będzie królowało w tym roku jako dekoracje na stołach, jest z pewnością egzotyka oraz wszelkie trawy i susze. To są bardzo duże bukiety, widoczne z każdego zakątka sali, ale przy tym nie zrujnują naszego portfela. (...) Jeżeli mielibyśmy zrobić takiej wielkości bukiet z kwiatów, na pewno wszyscy byśmy na tym stracili. Następny plus jest taki, że nie zwiędną i mogą cieszyć oko przez wiele dni - wyjaśnia gościni Dzień Dobry TVN.

Specjalistka zwróciła uwagę również na trawy pampasowe, które we florystyce ślubnej zaliczają się do trendów już od kilku sezonów. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim dostępność przez cały rok.

- W zakupie jest to drogi stroik, ale jeżeli państwo młodzi wynajmują takie dekoracje, to wydatek jest o wiele mniejszy. Jeżeli chcemy zejść z ceny, ale żeby efekt był nadal zachowany, to jak najbardziej polecam pióra. Kompozycje ze strusich piór wyglądają fenomenalnie i również są wypożyczalne - dodaje ekspertka.

Kwiaty na ślub - tańsze zamienniki

Co możemy zrobić, aby w czasach szalejącej inflacji dekoracje ślubne były tanie, ale efektowne? Zamienić drogie kwiaty na mniej obciążające portfel gatunki roślin. Oto propozycje dla tradycjonalistów, którzy nie zdecydują się na egzotykę.

- Przede wszystkim chodzi o sezonowość. Jeżeli mowa o maju, to są piękne piwonie. Jeśli chcemy piwonie w styczniu, to będzie to bardzo duży koszt. Ale jako zamiennik możemy zaproponować na przykład równie przepiękne goździki. Jeżeli je złączymy, to naprawdę wyglądają bardzo podobnie - przekonuje Martyna Gabriel.

Margaretki, hortensje, lilie azjatyckie - które z tych kwiatów będą najlepsze dla alergików? Tego dowiesz się z naszego materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości