Styl życia

Polska piłkarka w PSG. Trener: "Uważam, że w tej chwili należy do grona 5-6 najlepszych obrończyń na świecie"

Styl życia

Autor:
Sylwia
Wołoch
Reporter:
Monika Nasternak, Anna Kalczyńska
Paulina Dudek – Polka w drużynie mistrzyń Francji

Paulina Dudek gra na pozycji środkowej obrończyni i jest reprezentantką Polski. Wielokrotnie sięgała po mistrzowskie puchary ze swoimi drużynami. W 2020 roku wygrała plebiscyt magazynu "Piłka Nożna" na najlepszą piłkarkę. Jak wygląda jej dzień - co je, jak trenuje i motywuje do ćwiczeń? Z zawodniczką rozmawiała Anna Kalczyńska.

Paulina Dudek w klubie PSG

Znawcy sportu twierdzą, że wyścig zbrojeń w Lidze Mistrzów wszedł na kompletnie nowy poziom, od kiedy PSG ma w swoim składzie Mbappe, Neymara a ostatnio też Leo Messiego. Żeńska sekcja PSG także ma się całkiem nieźle, ponieważ ma w swoim składzie Polkę, Paulinę Dudek.

PSG to jeden z najlepszych klubów kobiecej piłki nożnej w Europie. Ściągnął Paulinę do drużyny z Medyka Konin w 2018 roku za kwotę 20 tys. euro, co było najdroższym transferem polskiej piłkarki w historii, który dotąd nie został pobity. Jak mówi jej trener, Didier Ollé-Nicolle, Paulina to typ wojowniczki.

- W drużynie są różne pozycje i różne osobowości. Na tym polega urok zespołu. Ale jeśli chodzi o stan ducha, to jeśli będziemy mieli 15 Paulin, to wygramy mistrzostwa oraz Puchar Europy. Świetnie gra głową, ma bardzo mocną lewą nogę. To nowoczesna obrończyni. Uważam, że w tej chwili należy do grona 5-6 najlepszych obrończyń na świecie - podsumował trener.

Jak wygląda codzienność Pauliny Dudek?

Paulina Dudek pokazała Annie Kalczyńskiej siłownię, gdzie zawodniczki wykonują rozgrzewkę. Jak powiedziała, każda z jej koleżanek wykonuje te same ćwiczenia siłowe, inne jednak na boisku – zależnie od swojej pozycji. Zapytana, jak się motywuje kiedy nie ma siły i ochoty na trening, odpowiedziała:

- To jest praca, którą kocham, więc nawet jeżeli taki dzień się zdarza, to to jest po prostu jeden dzień i później zaczynam z nową energią. Połowę dnia spędzamy właśnie tutaj, więc można powiedzieć, że klub jest naszym drugim domem.

Warto dodać, że PSG z Pauliną w składzie w ubiegłym sezonie sięgnęło po Mistrzostwo Francji. Drużyna aktualnie zajmuje, wraz z Olympique Lyonnais, pierwsze miejsce we francuskiej Women’s Division One.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Reporter: Monika Nasternak, Anna Kalczyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości