piłkarka

    piłkarka

    Juniorki KKS Kinga to drużyna z niewielkiego podlubelskiego Krasnegostawu. Jest prawdziwym ewenementem ze względu na swój skład. Grają w niej bowiem trzy pary sióstr bliźniaczek, które stanowią ponad połowę składu występującego na boisku. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Martyna i Michalina Mazurkiewicz, Karolina i Dominika Stęplowskie oraz Magda i Łucja Brodzkie.

    Katarzyna Jaroszyńska jest dziś na stadionie Legii. Dziennikarka Dzień Dobry TVN spotkała się tam z zawodniczkami ze szkółki piłkarskiej. Dlaczego dziewczynki chcą w przyszłości zostać zawodowymi piłkarkami? Co podoba im się w tej typowo męskiej dyscyplinie? Jak trenerzy oceniają ich grę? I czy dziewczynki wytłumaczyły Kasi czym jest spalony? ;)

    Katarzyna Kiedrzynek to polska piłkarka grająca na pozycji bramkarza w Paris Saint-Germain. W światowym rankingu bramkarek znajduje się w ścisłej czołówce. Jak odnajduje się w drużynie? Co o Kasi mówią inne piłkarki? Jak Polce udaje się zachować kobiecość w typowo męskim świecie, jakim jest piłka nożna? I jakie ma plany na przyszłość? Z Katarzyną Kiedrzynek rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

    Gina Lewandowski pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jednak na co dzień mieszka w Monachium, gdzie gra w tamtejszej drużynie piłki nożnej. Strzela bramki z niemal z taką samą częstotliwością, co nasz rodak Robert Lewandowski. Jako że oboje grają w tym samym klubie, Bayern Monachium zorganizował im spotkanie. O czym rozmawiali? Czy są ze sobą spokrewnieni? I czy Robert dał jej jakieś piłkarskie wskazówki? Z Giną Lewandowski rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.