Motoryzacja

Pomysłowe gadżety samochodowe, które ułatwią trasę każdemu kierowcy

Motoryzacja

W ostatnim czasie, gdy loty są odwoływane, a kursy innych środków transportu ograniczane, wiele osób stawia na podróże autem. Warto jednak wiedzieć, że nawet najdłuższą jazdę samochodem mogą umilić praktyczne gadżety. Jakie? W Dzień Dobry TVN zaprezentował je Konrad Koterba.

Organizery na siedzenia

To idealny gadżet na podróż z maluchem. Jest bardzo funkcjonalny i praktyczny, gdyż posiada dużą liczbę kieszeni, które umożliwiają zgromadzenie w jednym miejscu wielu przedmiotów niezbędnych dziecku podczas jazdy. Organizer zapewnia do nich szybki i łatwy dostęp, a także pozwala na utrzymanie porządku w aucie oraz chroni tylne oparcie fotela przed zabrudzeniem. Ponadto plusem jest jego uniwersalność, ponieważ można go zamontować w praktycznie każdym modelu samochodu.

- To jest wodoodporne, jakby np. nagle coś śmiesznego leciało na schowanym tam tablecie i dziecko mogłoby wypluć jakąś substancję - mówił ekspert.

Śmietniki samochodowe

Śmietniki samochodowe są stworzone dla tych, którzy uwielbiają mieć porządek w samochodzie. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, są przenośne i wodoodporne.

- Mamy 2 możliwości. (...) Śmietnik niezamykany z wymiennymi workami - po co te worki? Jakby ktoś gumę wrzucił, to później odklejanie tego może być niemiłym doświadczeniem - lub taki otwierany - podpowiedział w naszym programie Konrad Koterba.

Akcesoria do odśnieżania auta

Poszukiwacz gadżetów pokazał również kilka różnych akcesoriów niezbędnych do odśnieżania samochodów. Jednym z nich jest płyn, który w kilka sekund odmraża szyby.

- Faktycznie spryskujemy i nic więcej nie robimy i to nam znika - mówił.

Zaprezentował także skrobaczkę z dodatkowo przymocowanym materiałem, który osłania ręce podczas odśnieżania.

- To mi się bardzo podoba, bo zawsze mi zimno w dłonie - stwierdziła Paulina Krupińska-Karpiel.

Ochrona na siedzenie

Podstawową zaletą pokrowców jest ochrona tapicerki i przedłużanie jej żywotności.

- Jeżeli przewozimy jakiegoś dużego psa, no to nie chcemy żeby nam zostawił sierść, bo pranie tapicerki jest dość kosztowne - powiedział ekspert.

Pokrowce można co jakiś czas po prostu zdjąć i wrzucić do pralki. Dobrą alternatywą są także produkty z ekoskóry, które nie wchłaniają wilgoci, a większość brudu można zetrzeć używając wilgotnej ściereczki.

Wyświetlacz nawigacji na szybie

- Podczas jazdy, kiedy patrzymy na GPS, możemy się łatwo rozproszyć. (...) Takie oto urządzenie działa jak telewizyjny prompter, po prostu odbija nam obraz - tłumaczył Konrad Koterba.

Gdy się je stosuje, informacje wyświetlane są w polu widzenia kierowcy, dzięki czemu nie trzeba odrywać wzroku od drogi . Po drugie, pokazywane są tam tylko najważniejsze informacje. Taki gadżet zdecydowanie ułatwia podróż, szczególnie na dłuższych trasach.

A jakie są pozostałe gadżety? Sprawdźcie w naszym wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości