Styl życia

Zbudował bajkowy dom z gliny, słomy i różnych gatunków drzew. "To wszystko ręczna robota"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Izolda Sanetra
Bajkowy dom Bogdana
Bajkowy dom Bogdana Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Obok domu projektu Bogdana Pękalskiego trudno jest przejść obojętnie. Wyjątkowa budowla z gliny, słomy i drzewa przywodzi na myśl niezwykły świat z powieści J. R. R. Tolkiena. W Dzień Dobry TVN właściciel wyjątkowego obiektu opowiedział o kolejnych etapach spełniania architektonicznego marzenia.

Niezwykły dom Bogdana Pękalskiego

Cztery lata temu Bogdan Pękalski kupił kawałek ziemi i podjął się budowy piętrowego domu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że budynek powstał z takich materiałów, jak glina, słoma i drewno. Na uwagę zasługuje także jego oryginalna konstrukcja. Próżno szukać tam typowych dla współczesnej architektury rozwiązań.

- Trochę natura mi podpowiedziała, trochę może moja wyobraźnia (...). To miało tak wyglądać. To wszystko ręczna robota - zapewnił autor nietypowego projektu.

Bogdan Pękalski wybudował dom jak z bajki

Dom Bogdana Pękalskiego został wybudowany na łonie natury i kojarzy się z chatami zamieszkiwanymi przez bohaterów "Władcy Pierścieni" J. R. R. Tolkiena. Z jego okien można podziwiać zachwycające krajobrazy. Całości dopełnia niebanalny wystrój wnętrz.

- Widziałem jego fantazję, która pozwala tworzyć taką przestrzeń (...). Spotykasz Bogdana Pękalskiego i zmienia się całe twoje życie - zapewnił kolega właściciela budowli, Sebastian Mac.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości