Gdzie na narty? Poznaj stoki w Turcji

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Marek Zieliński
Do zobaczenia na nartach… w Turcji

Turcja to wspaniałe miejsce do odwiedzenia. To gratka dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać, jeść, poznawać ludzi i dobrze się bawić. Niewielu jednak wie o tym, że wśród licznych atrakcji można znaleźć również stoki narciarskie. Więcej nartach w Turcji opowiedział Michał Cessanis.

Na narty w Turcji

2600 m.n.p.m - na takiej wysokości znajdują się stoki w Erciyes. Sama góra, która jest wygasłym wulkanem, jest wysoka na ponad 3900 m. To największy ośrodek narciarski w Turcji, który składa się z 42 tras o łącznej długości 120 km.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Nie ma tu skipasów, do których przyzwyczailiśmy się w wielu ośrodkach narciarskich w Europie (...). Kupuje się tu poszczególne zjazdy na stoku. Jeden kosztuje 2 euro, ale przy zakupie większej liczby cena spada - poinformował Michał Cessanis.

Wypożyczenie sprzętu na jeden dzień kosztuje 50 euro. Turyści cenią sobie stoki w Turcji za spokój, który rzadko jest spotykany w innych miejscach na świecie. Nie sposób nie wspomnieć również o wspaniałej tureckiej kuchni.

Michał na trasie spotkał dwie Polki, które przyjechały na narty do Turcji z polecenia znajomych. Jeśli chcesz posłuchać, jak oceniają te stoki, obejrzyj powyższe wideo.

Turcja - pogoda i klimat

Turcja dla wielu kojarzy się z ciepłem, jednak należy pamiętać, że kraj ten ma klimat przejściowy (między śródziemnomorskim a umiarkowanym). Okres letni w Turcji faktycznie jest bardzo gorący, jednak w późniejszych miesiącach roku pogoda często przypomina naszą polską jesień. W zależności od miejsca temperatura zimą może sięgać od 4 do 18 stopni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: screen/DDTVN

Pozostałe wiadomości