Podróże

Kapitan Przygoda wyrusza w podróż dookoła świata. Ile dni spędzi na morzu?

Podróże

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Marcin Sawicki
Rejs dookoła świata łodzią, którą sam zbudował
Rejs dookoła świata łodzią, którą sam zbudowałDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Od długiego czasu pokazujemy w Dzień Dobry TVN przygotowania do wyprawy Arkadiusza Pawełka, który własnoręcznie zbudował łódź. Mężczyzna zamierza opłynąć cały świat. Kiedy rozpocznie tę niezwykłą przygodę?

Rejs dookoła świata

Arkadiusz Pawełek zamierza opłynąć świat na niewielkiej łódce, którą sam zbudował. Zamierza spędzić na morzu około 300 - 400 dni.

- Na mniej niż 300 raczej się nie uda, na 400 mam jedzenie tutaj w środku - powiedział.

Mężczyzna jest rolnikiem, hodowcą, sam o sobie mówi żartobliwie "wieśniak", jest też kowalem, płetwonurkiem, ale przede wszystkim podróżnikiem i zdobywcą. Na wyprawę zabrał ze sobą odpowiednie jedzenie, urządzenie do pozyskiwania wody pitnej, książki.

Arkadiusz Pawełek - podróżnik

Podróżnik o sobie mówi, że sam uprawnień żeglarskich nie ma. Wszystkiego co potrafi, nauczył się sam. Marcin Sawicki zapytał czy widział łódkę ktoś, kto zjadł zęby na żeglarstwie.

- Konstruktor widział, Janusz Maderski. To jest jego projekt. On zaprojektował przebudowy, bo to nie jest taka standardowa łódka. Standardowa ma nieco krótszą kabinę, większy kokpit, trochę wyższy maszt. Ta jest przygotowana do takiej ekstremalnej wyprawy - powiedział.

Arkadiusz Pawełek będzie kontaktował się przez radio. Obiecał również meldować się w swoich mediach społecznościowych. Początek podróży w niedzielę 18 września. Pomysł jest taki żeby nie zawijać do żadnego portu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości