Do zobaczenia w Travemünde - najstarszym kurorcie nad Bałtykiem

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Marek Zieliński, Michał Cessanis
Do zobaczenia w Travemünde!
Do zobaczenia w Travemünde!Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w kolejne fascynujące miejsce. W cyklu "Do zobaczenia!" pokazał jeden z najstarszych kurortów nad Bałtykiem, czyli Travemünde. Od czego warto zacząć zwiedzanie?

Travemünde - najstarszy kurort nad Bałtykiem

Travemünde najlepiej zacząć zwiedzać od najstarszej, bo z 1539 roku, latarni morskiej w Niemczech. Ma 30 metrów wysokości i widać z niej marinę oraz zatokę lubecką. Dzisiaj ta latarnia jest nieczynna. Z tej latarni widać także zabytkowy żaglowiec Passat.

- Zbudowany w 1911 roku, ma cztery maszty i 118 metrów długości i 34 żagle, było 18 takich siostrzanych żaglowców. Nazwa każdego z nich zaczynała się od litery "p", dlatego, że żona ich właściciela miała przepiękną fryzurę nazywaną pudlem - powiedziała przewodniczka Eva Maria Schulze.

To ogromny statek, na którym mieściło się ponad 92 tysiące worków z pszenicą, każdy po 50 kg. Dzisiaj jest muzeum, ale wcześniej był m.in. statkiem szkoleniowym dla marynarzy.

Rzeźby z piasku w Travemünde

Michał Cessanis pokazał także miejsce, w którym w Travemünde znajdują się ogromne rzeźby z piasku. Do ich budowy zużyto aż 14 ton surowca.

- Pracowało nad tymi rzeźbami 25 artystów z całego świata, głównie z Europy wschodniej. Wśród nich są Polacy. Mamy wiele różnych motywów od architektury przez historię - powiedział Uve Legleiter z Sand Skulpturen.

Co wyrzeźbiła Polka, Dominika Jarczok? W tym przypadku nastąpiła zaskakująca fuzja Polski i Azji. Spod rąk artystki wyszły więc piaskowy mur chiński i buddha.

Wzdłuż wybrzeża znajdują się niewielkie urocze miasteczka. Można się przemieszczać promenadą rowerem lub pieszo. Nie brakuje też restauracji, w których można się posilić. To miejsce piękne jest o każdej porze roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Marek Zieliński, Michał Cessanis

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości