Materiał promocyjny

Wypoczynek na Dolnym Śląsku. Dlaczego warto wybrać akurat ten region Polski?

Jakie atrakcje oferuje Dolny Śląsk?
Projekt Plaża. Dolny Śląsk - wakacyjne atrakcje dla całej rodziny
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacje nad morzem mogą być doskonałą okazją do tego, żeby lepiej poznać różne regiony Polski. Osoby, które właśnie tam odpoczywają, mają możliwość dowiedzieć się więcej o Dolnym Śląsku i atrakcjach, które czekają tam na turystów.

Dolny Śląsk - dlaczego warto poznać ten region Polski?

Przez najbliższe cztery tygodnie osoby, które wypoczywają nad morzem, mogą lepiej poznać Dolny Śląsk. - Wiele atrakcji, ponad 40 podmiotów będzie brało udział właśnie w "Projekcie Plaża". Tuż za nami w namiocie jest powiat trzebnicki z pysznymi kiszonkami oraz piękną strefą do wypoczywania SPA. Dodatkowo Stawy Milickie - najstarsze i największe w Europie - powiedział w Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Gospodarki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Na uwagę zasługuje także miasto Lubin z m.in. darmowym zoo oraz komunikacją miejską dla mieszkańców. Wybierając się na Dolny Śląsk, warto również odwiedzić muzeum bombek. - W Miliczu. Tutaj będzie można pomalować sobie bombkę i zabrać ze sobą - dodał.Bartłomiej Kubicz

Dolny Śląsk nad morzem. Skąd wziął się pomysł na tak nietypową promocję regionu?

- Zależy nam na tym, aby pokazać w tym najbardziej ciepłym miejscu, czyli wybrzeżu Polski, pokazywać nasz region. To tutaj przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy Polaków, żeby odpocząć, a my chcemy w tym momencie, kiedy oni odpoczywają, pokazać właśnie nasz piękny region - wyjaśnił.

Nasz rozmówca dodał, że osoby, które podczas wakacji nad morzem "zaraziły się" Dolnym Śląskiem, usłyszały o jego atrakcjach - później odwiedzają ten region Polski.

O jakich atrakcjach będzie mowa w kolejnych odsłonach "Projektu Plaża"? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla