Podróże

Maspalomas – idealne miejsce na wakacje. Najciekawsze atrakcje, plaża i miasto

Podróże

Aktualizacja:
E+ rusm/Getty Images

Maspalomas to wakacyjny raj z licznymi atrakcjami i hotelami z ofertami nie tylko dla rodzin, ale także dla par i aktywnych turystów. Chociaż znane jest głównie z malowniczej plaży i wydm, Maspalomas nie ogranicza odwiedzających do samego opalania się i pływania w oceanie.

Ogólne informacje o Maspalomas

Maspalomas jest najstarszym ośrodkiem turystycznym znajdującym się na wyspie Gran Canaria. Jak inne Wyspy Kanaryjskie, ta również należy do Hiszpanii. Razem z Fuerteventurą i Lanzarote tworzą prowincję Las Palmas . Stolica prowincji, o takiej samej nazwie, znajduje się właśnie na Gran Canarii. Maspalomas to stosunkowo małe miasto i chociaż oferuje wiele atrakcji, dzięki niskiej zabudowie robi wrażenie bardziej kameralnego zakątka niż Las Palmas czy Playa del Inglés.

Maspalomas – co warto tam zobaczyć?

  • Dunas de Maspalomas – długie pasmo wydm to jedna z części Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas. Malownicze, położone na południu wyspy wydmy rozciągają się przez 6 kilometrów. Można po nich spacerować, należy jednak omijać samo południe i zabrać ze sobą dużo wody. W rezerwacie znajduje się również rozlewisko La Charca, a także gaj palmowy El Palmeral.
  • Camel Safari – kto nie przepada za długimi spacerami po wydmach, może wybrać się na przejażdżkę wielbłądem. To jedna z najpopularniejszych rozrywek turystycznych, podczas których można się poczuć jak w filmie kręconym na Saharze. Lunch w beduińskim namiocie często jest wliczony w cenę.
  • El Faro de Maspalomas – wysoka na 68 metrów latarnia morska jest wizytówką Gran Canarii i świeci już ponad 120 lat. Położona na krańcu plaży Maspalomas, niedaleko wydm, pierwszy raz zaświeciła w 1890 roku. Wokół latarni znajduje się wiele restauracji i barów.
  • Playa de Maspalomas – plaża jest idealna zarówno dla rodzin i zwolenników sportów wodnych, jak i nudystów (wyraźnie zaznaczone obszary). Wzdłuż plaży mieści się wiele barów, restauracji i sklepów. Na szczęście nawet w szczytowym okresie wakacyjnym rozległa plaża w Maspalomas zapewnia przestrzeń. Pasjonaci windsurfingu i nurkowania znajdą tam świetnie warunki.
  • Moonlight Cinema – w kinie "Blask Księżyca" można cieszyć się ulubionymi filmami na wygodnych fotelach pod gołym niebem. Podczas pokazów można zamawiać koktajle i przekąski. Codziennie wyświetlane są dwa, zazwyczaj aktualne, filmy.

Atrakcje w pobliżu miejscowości Maspalomas

  • Playa del Inglés – kurort położony bardzo blisko Maspalomas. Do miejscowości można dotrzeć spacerem z Playa de Maspalomas.
  • Palmitos Park – imponujący ogród zoobotaniczny na północ od Maspalomas. W parku odbywa się wiele pokazów z udziałem delfinów, papug, krokodyli i ptaków drapieżnych. Na jego terenie znajduje się także największa w Europie motylarnia. Zachwyca również bujna roślinność: ogród okazałych kaktusów czy pokaźna kolekcja orchidei. Do parku można dojechać busem lub taksówką z Maspalomas.
  • Holiday World – park rozrywki idealny dla rodzin. Oferuje wiele atrakcji dla dzieci, ale dorośli również znajdą coś dla siebie: kręgle, automaty do gier i bary.
  • Mundo Aborigen – w tym parku tematycznym można dowiedzieć się, jak wyglądało życie pierwszych mieszkańców kanaryjskiego archipelagu. Muzeum znajduje się na świeżym powietrzu, a jego największą atrakcją są inscenizacje codziennego życia Aborygenów z wykorzystaniem ponad 100 figur o rzeczywistych rozmiarach. Park tematyczny umożliwia także interakcje ze zwierzętami, które z pewnością ucieszą najmniejszych zwiedzających.
  • Sioux City Park – park tematyczny w Las Palmas, który zabierze turystów w świat Dzikiego Zachodu. W typowym barze saloon można nie tylko zjeść, ale także stać się świadkiem inscenizowanej strzelaniny lub obejrzeć westernowy spektakl. Obiekt oferuje również zwiedzanie farmy ze zwierzętami i konne przejażdżki.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Rachel Abbott – mroczne sekrety z wyspy Alderney

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości