Wyspy

  Wyspy

  Wyspy Alandzkie to autonomiczna prowincja Finlandii. Większość mieszkańców stanowią tutaj jednak rodowici Szwedzi i to właśnie szwedzki jest obowiązującym językiem urzędowym. Archipelag na Morzu Bałtyckim obejmuje aż 6500 wysp, które połączone są ze sobą przy pomocy mostów i grobli. Na pierwszy plan na wyspach wysuwają się charakterystyczne wiśniowe domki oraz atmosfera błogiego spokoju.

  Wyspy Jońskie – wyspy marzeń wielu osób, spragnionych widoku niebiańskich krajobrazów i wypoczynku w bardzo ciepłej, ale nie skwarnej temperaturze. Czym charakteryzują się greckie Wyspy Jońskie? Czy to dobry wybór na letnie wczasy?

  Wyspa Zakynthos przez wielu nazywana jest "ziemskim rajem". Liczni turyści z całego świata uważają ją za najwspanialsze miejsce na wakacyjny odpoczynek. Bez względu na to, jaką miejscowość wybierzesz (Vasilikos, Tsilivi czy Kalamaki), z pewnością spędzisz niezapomniane greckie wakacje.

  Najbardziej wysunięta na północ wyspa, na której znajdziemy aktywne wulkany z gorącą lawą i na której panują mroźne, wprost syberyjskie temperatury, może okazać się miejscem na niezapomnianą przygodę. Wystarczy odpowiednio zaplanować podróż i sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne oferuje Hokkaido. Jest w czym wybierać – zarówno latem, jak i zimą.

  Honsiu jest jedną z wysp Japonii, na której od wieków znajdują się najważniejsze instytucje państwowe. Na Honsiu leżą miasta stołeczne cesarstwa, zarówno historyczne, takie jak Kioto, jak obecne – Tokio. Przyjezdni mogą zobaczyć całą plejadę atrakcji w postaci pięknych, historycznych miast lub majestatycznych widoków, na przykład wciąż aktywnego na Honsiu wulkanu Fuji.

  Plaża na Bora-Bora to delikatny i złocisty piasek, który w połączeniu z lazurowymi wodami Oceanu Spokojnego tworzy miejsce przez wielu nazywane rajem na ziemi. Krystalicznie czysta woda zachęca do nurkowania i podziwiania rafy koralowej. Okoliczne wody są rajem dla żeglarzy. Piękne łódki leniwie okrążają wyspę, a pasażerowie raczą się zapierającymi dech widokami. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto polecieć na Bora-Bora.

  W poszukiwaniu tematów prowadząca program Rozmowy w Toku Ewa Drzyzga pojechała do Wielkiej Brytanii. Chciała sprawdzić, czego szukają tam Polacy - pieniędzy czy może miłości? O swoim pobycie na Wyspach opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, co Ewa przywiązała dla prowadzących Dzień Dobry TVN - Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika.