Ojciec zostawił niemowlę w pociągu. Kamery nagrały reakcję innego pasażera

Pociąg
TikTok. Ojciec zostawił niemowlę w pociągu
Źródło: Emilija Manevska/Getty Images, TikTok
Mężczyzna wysiadł na stacji kolejowej, by zapalić papierosa. W pociągu zostawił niemowlę, które leżało w nosidełku bez żadnego nadzoru i opieki. Gdy pojazd niespodziewanie ruszył, do akcji wkroczył inny pasażer. Nagranie ze zdarzenia obiegło sieć. Internauci są oburzeni nieodpowiedzialnością ojca.

USA. Ojciec zostawił dziecko w pociągu

Na profilu @tlyoungboss na TikToku zostały opublikowane fragmenty nagrań z niecodziennego zdarzenia, do którego doszło w Cleveland w stanie Ohio. Widać na nim, jak mężczyzna wsiada do pociągu, niosąc w foteliku maleńkie dziecko.

Ojciec położył nosidełko na fotelu i uznał, że ma wystarczająco dużo czasu do odjazdu pojazdu, więc postanowił wyjść na peron, by zapalić papierosa. Zostawił niemowlę bez opieki w niemalże pustym przedziale.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?

Mężczyzna oddalił się nieco od torów. W tym samym czasie pociąg ruszył. Zaskoczony i zdesperowany ojciec rozpoczął gonitwę. Próbował wskoczyć do toczącego się pojazdu, jednak drzwi były już zamknięte.

Całej sytuacji przyglądał się pasażer, który znajdował się w przedziale. Niemal natychmiast zareagował i podbiegł do drzwi, by otworzyć je od środka i wpuścić zdruzgotanego mężczyznę. Jego starania poszły jednak na marne. Zdążył jedynie porozumieć się przez szybę z tatą pozostawionego dziecka i od razu poinformował maszynistę o zaistniałym incydencie.

Jak podaje portal abc12.com, kolejna stacja kolejowa była oddalona od poprzedniej zaledwie o kilka chwil, ale kierujący zatrzymał pociąg, by mężczyzna mógł wsiąść i zaopiekować się dzieckiem.

Pozostawianie dzieci bez opieki - opinie internautów

Niektórzy użytkownicy TikToka uznali, że zachowanie mężczyzny z Ohio wiąże się ze skrajną nieodpowiedzialnością. Szczególnie wzburzone tą sytuacją są kobiety, które stwierdziły, że odebrałyby takiemu partnerowi możliwość opiekowania się dzieckiem.

- Gdyby to było moje dziecko, to ojciec mógłby przy nim zostawać jedynie pod moim nadzorem.

- Zaniedbujący rodzic. Przerwa na papierosa nie jest wymówką - oceniają pod nagraniem.

Wśród tych komentarzy znalazły się jednak słowa broniące widocznego na nagraniu ojca. Internauci przyznali, że im również zdarzyło się pozostawić maluchy bez nadzoru w miejscach publicznych.

- Gdy byłem niedoświadczonym, młodym ojcem, też mi się to zdarzyło. Zostawiłem wózek przy kasie sklepowej.

- Zdarzyło mi się zostawić raz jedną córkę w autobusie, a raz drugą na poczcie. Byłem przemęczony i niewyspany - tłumaczą się mężczyźni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: edziecko.pl, TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Emilija Manevska/Getty Images, TikTok

podziel się:

Pozostałe wiadomości