Przez wiele lat była zamężną samotną mamą. "Właśnie z tego powodu się rozwiodłam"

Autor:
Anna
Gondecka
Źródło:
wpparenting
Mama w zastępstwie
Mama w zastępstwie Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Bycie samotną i zamężną matką może być niezwykle trudnym doświadczeniem, które jak się okazuje zdarza się coraz częściej. Przekonała się o tym tiktokerka Cassey Ahlas, która podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych.

Samotność w cieniu małżeństwa

Choć wydawać by się mogło, że tradycyjny, stereotypowy podział ról w małżeństwie odszedł do lamusa, to wciąż na barkach niektórych kobiet spoczywają wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem domem i opieką nad dziećmi.

Podobnie było w życiu Cassey Ahlas, która przez cały dzień zajmowała się pracami domowymi, nie mając czasu na odpoczynek. Nie mogła przy tym liczyć na pomoc swojego partnera. Tiktokerka stwierdziła, że sytuacja nie zmienia się, nawet kiedy mama po urlopie macierzyńskim wraca do pracy. Po 5 latach Cassey rozstała się z mężem i za pośrednictwem krótkich filmików w mediach społecznościowych zaczęła wspierać kobiety, podkreślając, że nie mogą zapominać o sobie. Zdrowy związek powinien opierać się przede wszystkim na partnerstwie.

- Pytacie mnie, czy rozstanie z mężem było dla mnie trudne. Wiecie co było trudniejsze? Bycie samotną mamą w tym małżeństwie (...). Spędzałam miesiące, lata nad zastanawianiem się, co robi mój mąż i gdzie jest - powiedziała Cassey.

- Nigdy nie powiem nikomu, żeby odszedł od męża. Powiedz jednak swojemu partnerowi, że to nie jest w porządku wobec ciebie. Ten dom jest wspólny, zajmijcie się nim razem - dodała.

Komentujące kobiety też mierzą się z samotnością w związku

Wyznanie Cassey wywołało lawinę komentarzy. Internautki dziękują kobiecie, że poruszyła ten temat i uświadomiła im, że też są samotnymi matkami w swoich małżeństwach.

- Robiłam tak przez 19 lat. Jeśli jesteś w takim związku, odejdź - tak czy inaczej, robisz wszystko sama - napisała jedna z nich.

- To, co powiedziałaś, sprawiło, że się popłakałam. Tak wygląda moje życie od prawie 14 lat - dodała druga.

- Właśnie z tego powodu się rozwiodłam - podsumowała trzecia.

Samotna matka

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Anna Gondecka

Źródło: wpparenting

Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/GettyImages, Instagram

Pozostałe wiadomości