Ciąża

62-letnia kobieta jest w ciąży, choć jej mąż przeszedł wazektomię. "Ma 72 lata, a to ja niby jestem za stara na dziecko"

Ciąża

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
kobieta.pl
Elena Botta/Getty ImagesElena Botta / Getty Images

62-latka ma już dwoje dzieci, a teraz spodziewa się kolejnego. Stało się tak, mimo że 16 lat temu przeszła menopauzę, a jej 72-letni mąż miał wazektomię. Lekarze mówią o ciąży geriatrycznej i cudzie, a kobieta skarży się na hejt oraz nierówne traktowanie dojrzałych matek i ojców.

62-latka w ciąży

62-letnia Jenny i jej 72-letni mąż są rodzicami dwójki dorosłych już dzieci. Ona ma za sobą menopauzę, a on został poddany wazektomii. Nie planowali już kolejnych pociech. Mimo tego kobieta zaszła w ciążę. Jak to możliwe?

Lekarze podkreślają, że w tej sytuacji ryzyko zajścia w ciążę było niemal zerowe, ale nie niemożliwe. Nie boją się też określenia "cud". Jenny, która jest pełną energii kobietą aktywnie prowadzącą swoje social media, postanowiła wykorzystać tę sytuację. Szczegółowo relacjonuje w sieci przebieg ciąży. Chce przybliżyć swoim obserwatorom wszystkie aspekty ciąży geriatrycznej, czyli takiej, która przebiega w późnym wieku.

Kobieta w ciąży geriatrycznej obiektem hejtu

Dziecko przyjdzie na świat pod koniec listopada. Jak to zwykle w sieci bywa, pod zabawnymi filmikami i postami przyszłej mamy pojawiły się, pośród licznych gratulacji, również hejterskie komentarze. Dlaczego? Zwykle obserwatorzy wypominają kobiecie jej wiek i brak odpowiedzialności. W komentarzach pojawia się standardowa uwaga "w tym wieku można być babcią". Czy tyle samo przykrych słów pada pod adresem jej o 10 lat starszego męża? Zdecydowanie nie. 62-latka zwraca więc uwagę na podwójne standardy dotyczące mężczyzn i kobiet.

- Nikogo nie obchodzi, ile lat ma mój partner, a wszyscy mu gratulują. Zaskakujące jest to, że nikt nie zadał sobie trudu, aby zapytać o wiek mojego męża. Wszyscy przybijają mu piątkę, kiedy wyznaje, że zostanie ojcem. Ma 72 lata, a to ja niby jestem za stara na dziecko - podkreśla Jenny.

Szaleństwo hormonów w ciąży. Zobacz wideo:

Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: kobieta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Elena Botta/Getty Images

Pozostałe wiadomości