geriatria

    geriatria

    W tym roku do puszek WOŚP wrzuciliśmy 105 mln zł. Na co zostanie wydana ta zawrotna kwota? Między innymi na kurs pierwszej pomocy dla dzieci. Fantomy WOŚP znajdują się już w 12 tys. polskich szkół. Najlepsi mali ratownicy otrzymują również podręczne apteczki. Oprócz dzieci, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zajęła się również osobami starszymi. Sprzęt z czerwonymi serduszkami trafi na oddziały geriatrii w całej Polsce. Jak wygląda kupno sprzętu przez WOŚP? O tym w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak.

    Królowa Szwecji Sylwia odwiedziła Polskę, by po raz trzeci wręczyć nagrodę pielęgniarską swojego imienia. Po raz pierwszy laureatką została Polka, która zaproponowała najbardziej kreatywne rozwiązanie, mające usprawnić opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Dlaczego królowa Sylwia postanowiła poświęcić się także problematyce osób z demencją? Co spodobało się Jej Wysokości w zwycięskim projekcie Natalii? Ze szwedzką królową spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

    Natalia Duszeńska, studentka piątego roku pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, została nagrodzona przez szwedzką królową Sylwię za projekt "Na marzenia nigdy nie jest za późno". Pani Natalia pracuje w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i - jak mówi - problemy osób starszych są jej bardzo bliskie. Czego potrzebują starsze osoby? Jakie są ich marzenia? Jakich umiejętności i cech wymaga opieka nad starszymi osobami? Czy nagrodzona pielęgniarka planuje pracować poza granicami Polski? Pani Natalio, GRATULUJEMY!

    Kolejny rekord pobity! Podczas 23. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 53 mln złotych. Jaki sprzęt WOŚP kupuje dla geriatrii? Ile łóżek zostanie zakupionych dla oddziałów geriatrycznych w warszawskich szpitalach? Na co będziemy grać w przyszłym roku? Czy gość Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak jest za szczepieniem dzieci?