Pogoda na Wielkanoc 2023. Gdzie będą deszcze i burze?

Aktualizacja:
Autor:
as,ps/rzw,dd/Katarzyna
Oleksik/Teofila Siewko
Źródło:
TVN Meteo, x-news
Pogoda na Wielkanoc
Pogoda na Wielkanocx-news
wideo 2/5

Wielkanoc tuż tuż. Jaką przyniesie nam aurę? Czy zrobi się cieplej? Według synoptyków, w części kraju pojawią się opady deszczu i burze, a gdzieniegdzie można spodziewać się przymrozków. Sprawdź prognozę pogody na Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny.

Święta Wielkanocne zapowiadają się wyraźnie cieplej niż było w ostatnie dni. Temperatura na dużym obszarze Polski przekroczy 10 stopni Celsjusza, a miejscami wzrośnie aż do 15 stopni. Część kraju okaże się deszczowa, pojawią się też burze, w innych regionach słońce będzie wyglądać zza chmur.

Pogoda na Wielkanoc - Wielka Sobota

Wielka Sobota upłynie z dużym zachmurzeniem. Na północy oraz krańcach wschodnich okresami będą występować opady deszczu poniżej 2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Małopolsce, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Podlasiu. Wiatr z kierunków wschodnich powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka będzie Niedziela Wielkanocna?

Na Niedzielę Wielkanocną prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami. W południowo-zachodniej części kraju na ogół nie powinno padać, a poza tym pojawią się okresowe opady deszczu o sumie do 5 l/mkw. Na Podlasiu mogą wystąpić pojedyncze burze. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C w Małopolsce, przez 12 st. C w centrum, do 14 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr z kierunków północnych okaże się słaby i umiarkowany.owany wciąż będzie wiał z kierunków północnych. W godzinach porannych wciąż można będzie spodziewać się przymrozków.

Pogoda na Wielkanoc. Poniedziałek Wielkanocny. Jaka będzie aura?

W Poniedziałek Wielkanocny na wschodzie i częściowo w centrum kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zrobi się dość pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie od 10 st. C na Podkarpaciu, przez 13 st. C w środkowych regionach, do 15 st. C na północnym wschodzie. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje ze zmieniających się kierunków.

Więcej o pogodzie można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:as,ps/rzw,dd/Katarzyna Oleksik/Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo, x-news

Źródło zdjęcia głównego: diephosi/Getty Images

Pozostałe wiadomości