Jan Kudra nie żyje. Wybitny kolarz miał 85 lat

Autor:
rozniat/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Płomień świecy

Nie żyje Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy XX wieku. Wielokrotny mistrz kraju, olimpijczyk z Tokio, dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne i trzeci zawodnik Wyścigu Pokoju miał 85 lat. Smutną informację przekazał Polski Związek Kolarski.

Nie żyje Jan Kudra

W wieku 85 lat zmarł Jan Kudra. Kolarz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 1964 roku. Za sprawą licznych osiągnięć na stałe zapisał się na kartach historii sportu.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Informację o śmierci sportowca przekazał we wtorek, 31 stycznia br. Polski Związek Kolarski (PZKol).

Jan Kudra - kariera

W trakcie wieloletniej kariery Jan Kudra był zawodnikiem dwóch łódzkich klubów: Gwardia i Społem. Jak czytamy na tvn24.pl, dziewięć razy udało mu się wywalczyć tytuł mistrza Polski. Długą listę osiągnięć utalentowanego kolarza dopełniły starty w mistrzostwach świata, a także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 1964 roku.

Sportowiec pięciokrotnie próbował swoich sił w Wyścigu Pokoju, zajmując najwyższe 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w 1965 roku. W Tour de Pologne triumfował w 1962 i 1968 roku.

W 1962 oraz 1963 roku Jan Kudra został wybrany najlepszym polskim kolarzem w rankingu "Przeglądu Sportowego" i Polskiego Związku Kolarskiego.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Zobacz też:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:rozniat/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Joshua Alzate/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości