Przez wiele miesięcy kradła figurki z grobu dziecka. Powód jest zaskakujący

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
naTemat.pl
cmentarz

58-latka od roku kradła z grobu dziecka gipsowe figurki. Gdy policjanci zainteresowali się tą sprawą, okazało się, że kobieta wykorzystywała rzeźby, by ozdabiać nimi oczko wodne na swojej działce. Co jej za to grozi?

Koło. Kradła figurki z grobu dziecka

W Kole w województwie wielkopolskim na jednym z cmentarzy od roku dochodziło do nietypowych sytuacji. Z jednego, konkretnego grobu dziecka regularnie ginęły gipsowe figurki. Sprawę do lokalnej policji zgłosił 43-letni ojciec zmarłego.

- Dzięki współpracy z osobą pokrzywdzoną szybko ustalono sprawczynię. Nie potrafiła w żaden logiczny i sensowny sposób wyjaśnić swojego zachowania – przekazał oficer prasowy kolskiej policji st. asp. Daniel Boła w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Jak się okazało, sprawcą całego zamieszania była 58-letnia mieszkanka gminy Kłodawa w powiecie kolskim. Po interwencji funkcjonariuszy w jej domu znaleziono kilkanaście kradzionych figurek. Obecnie przedstawiono jej dwa zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ciekawy jest również powód kradzieży. Co 58-latka robiła z gipsowymi rzeźbami?

Wykorzystywała niektóre do ozdobienia oczka wodnego na swojej działce – poinformował st. asp. Daniel Boła.

Kradzieże na cmentarzach

Kradzież na cmentarzach nie jest nowym zjawiskiem. W całej Polsce regularnie z grobów w tajemniczy sposób znikają znicze, wiązanki i kwiaty. Dlaczego? Zdaniem ekspertów, nawet w takich miejscach złodzieje dostrzegają potencjalny biznes. Kradzione przedmioty trafiają ponownie do obiegu i są sprzedawane.

– Ludzie znaczą farbą nawet krzaczki przy grobach. Ale i one, takie małe tuje, potrafią być wykopane. Złodzieje są bardzo sprytni. Potrafią wynieść z cmentarza i sprzedawać nadpalone znicze – przyznała Zofia Kluszycka, dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych we Wrocławiu

Policjanci apelują także, aby na cmentarzach pilnować portfeli, torebek i telefonów, szczególnie w okresach okołoświątecznych. Podczas gdy my jesteśmy zajęci czyszczeniem grobów, złodzieje wykorzystują okazję, by wzbogacić się o nowe łupy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: naTemat.pl

Źródło zdjęcia głównego: Edwin H Remsberg/GettyImages

Pozostałe wiadomości