Iga Świątek wygrała Miami Open! "To był piękny polski dzień"

Iga Świątek wygrała Miami Open
Źródło: Dzień Dobry TVN
Iga Świątek zanotowała kolejny wielki sukces. Tenisistka we wspaniałym stylu zwyciężyła turniej w Miami. W sobotnim finale jej rywalką była Japonka Naomi Osaka. Był to 17. wygrany przez Igę Świątek mecz i trzeci turniej z rzędu. W Dzień Dobry TVN o niekwestionowanym sukcesie polskiej zawodniczki mówił reporter Jan Pachlowski.

Sukces Igi Świątek w Miami

Iga Świątek po raz kolejny udowodniła, że jest w szczytowej formie. Polka w wielkim stylu odniosła zwycięstwo w finale Miami Open, zapewniając kibicom niezapomniane emocje.

- Dziesięć lat temu Agnieszka Radwańska wygrała w Miami i tyle czekaliśmy na triumf kolejnej Polki. To był piękny polski dzień - ocenił Jan Pachlowski, jednocześnie zwracając uwagę na kolejne, równie imponujące osiągnięcie 20-letniej sportsmenki.

- Już w poniedziałek Iga Świątek oficjalnie będzie liderką najlepszych tenisistek na świecie - zauważył nasz reporter.

Polka Iga Świątek i Japonka Naomi Osaka spotkały się w finale Miami Open. Osaka ma na koncie cztery wielkoszlemowe triumfy, ale do wielkiego tenisa wróciła po dłuższej przerwie.

Iga i Naomi to też dobre znajome. Sporo rozmawiają, żartują, były też uśmiechy i uprzejmości już na korcie, ale w sobotę to nie miało znaczenia.

- Gdy wychodzimy, sympatie odkładamy na bok - zapewniała przed meczem Polka.

Kapitalny sezon Igi Świątek

Zwycięstwo w Miami gwarantowało jej 1000 punktów do rankingu i 1,23 mln dolarów na bankowe konto. Od poniedziałku będzie liderką list WTA. Do soboty wygrała 16 meczów z rzędu. Rządziła w turniejach w Dausze i Indian Wells, śrubując bilans do niespotykanego w tym sezonie dla innych zawodniczek 25 zwycięstw – 3 porażek. A wszystko to w wieku 20 lat.

Miami Open 2022. Iga Świątek wygrała turniej

Pierwszego seta Świątek wygrała 6:4. Nasza tenisistka popisała się w dziesiątym gemie kilkoma fantastycznymi zagraniami, w których obijała linie i odbierała ochotę do gry przeciwniczce. Drugiego seta wygrała z Japonką do zera.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!