Ceny paliw szaleją. Który rodzaj napędu jest tańszy? "Tutaj możemy jeździć za 20 zł na 100 km"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Na jakim paliwie jeździ się najtaniej
Na jakim paliwie jeździ się najtaniej
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Najwyższa inflacja od 20 lat
Przed nami podwyżki cen prądu
Przed nami podwyżki cen prądu
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?
Ceny paliw zmieniają się w szybkim tempie. Którym samochodem pojedziemy najtaniej biorąc pod uwagę rodzaj paliwa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział ekonomista i dziennikarz Bartłomiej Derski.

Ceny paliw szaleją

Już od dłuższego czasu ceny paliw dają się mocno we znaki polskim kierowcom. W Dzień Dobry TVN ekonomista i dziennikarz Bartłomiej Derski, wyjaśnił widzom, który rodzaj napędu jest najtańszy. Jak tłumaczył, dobrze sprawdzi się tu auto hybrydowe z instalacją LPG.

- Wtedy rzeczywiście możemy jeździć za 20 złotych na 100 km - zaznaczył. - Dziś najdrożej jest w benzynie, to będzie gdzieś około 45 złotych, trochę taniej w dieslu [...], ta cena już nam schodzi na szczęście, tutaj mamy koło 40 złotych w tej chwili. W przypadku tradycyjnych hybryd lub standardowych samochodów z instalacją LPG będzie to koło 30 złotych - dodał.

Jakim autem jeździ się najtaniej?

Czym aktualnie warto kierować się przy wyborze auta na lata? Zdaniem ekonomisty przy mniejszym budżecie warto zastanowić się nad zakupem samochodu hybrydowego. - One są już w całkiem rozsądnych cenach, rzeczywiście tam będziemy spalać mniej paliwa, zwłaszcza będzie to widać w mieście - opowiadał Bartłomiej Derski.

- Jeżeli mamy większy budżet, możemy rozglądać się za samochodami elektrycznymi czy hybrydami plug-in, które można podpiąć do gniazdka - dodał.

Ekspert podkreślił, że już niedługo właściciel auta elektrycznego/plug-in będzie miał możliwość załadować go praktycznie na każdej stacji, w dość krótkim czasie. - Technologia bardzo szybko się zmienia. W nowych samochodach wystarczy 10-15 minut, aby dojechać np. 500 km, to jest już rozsądne - wspominał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki dostępne są na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości