Moda na trudne czasy. Te ubrania możesz nosić na wiele sposobów

Źródło: Dzień Dobry TVN
Prosta koszula to idealna baza do stworzenia wielu stylizacji
Prosta koszula to idealna baza do stworzenia wielu stylizacji
Kilka sukienek w jednej? Wystarczy inaczej zawiązać
Kilka sukienek w jednej? Wystarczy inaczej zawiązać
Czy moda może iść w parze z oszczędzaniem? Jak najbardziej. Wystarczy, że nauczysz się wykorzystywać jeden element garderoby na wiele sposobów. W jaki sposób to zrobić? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN stylistka Paulina Mikulska.

Jedna sukienka, wiele możliwości

W dobie kryzysu coraz więcej Polaków zrezygnuje z drobnych przyjemności. Dla niektórych z nas jest to np. zakup nowych ubrań. Okazuje się, że nie musimy wydawać dużych sum pieniędzy, by wyglądać stylowo i modnie. Niektóre ubrania możemy nosić na wiele sposobów, dając im przy okazji zupełnie nowe zastosowanie.

W studiu Dzień Dobry TVN projektantka i stylistka Paulina Mikulska pokazała widzom, że z pozoru skromna garderoba może być bazą do tworzenia różnorodnych stylizacji. Jedyne, czego potrzebujemy, to odrobina sprytu i wyobraźni. Przykładem takiego ubrania jest sukienka z szarfami.

- Możemy ją wykorzystać na wiele okazji, np. wychodząc wieczorem na romantyczną kolację, do teatru czy podczas wakacji założyć do klapek - wyjaśnia ekspertka. - Ten krój wygląda fenomenalnie prawie na każdej sylwetce, ale to dlatego, że możemy wybrać partię, którą chcemy wyeksponować i dowolnie się nią obwiązać - dodaje nasza gościni.

Więcej niż jeden sposób na koszulę

Większości z nas koszula kojarzy się wyłącznie z elegancką stylizacją, jednak nie zawsze musi tak być. Ten element garderoby jest bardzo plastyczny. Możemy nosić go na kilka sposobów np. jako marynarkę na bieliźnianą sukienkę, pod sweter, na marynarkę czy nawet pod sukienkę.

Paulina Mikulska zaprezentowała w studiu dwa modne zestawy. - Nie zawsze na wieczorową kreację musimy zakładać marynarkę. Może być to koszula, która złagodzi wydźwięk tej stylizacji - zaznacza projektantka. Wystarczy schować kołnierzyk i przewiązać ją w pasie.

Druga propozycja polega na zapięciu koszuli na środkowy guzik. - Podwiniemy rękawy, żeby pokazywać nadgarstki. Sylwetka będzie wyglądała na szczuplejszą - wskazuje stylistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości