Moda i Uroda

Niezapomniane stylizacje pierwszych dam USA. "To było nie do pomyślenia"

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12
Dzień Dobry TVNCo nowego w show-biznesie?

Pierwsze damy są nieustannie obserwowane przez media, a ich poczynania oceniane przez społeczeństwo. Wielką wagę muszą przywiązywać nawet do stroju, który niefortunnie dobrany, może wywołać polityczny skandal. Jakie były najpopularniejsze kreacje żon prezydentów? O tym opowiedzieliśmy w Dzień Dobry TVN.

Skandale modowe Melanii Trump

Melania Trump udzieliła właśnie pierwszego wywiadu po ostatnich wyborach prezydenckich w USA. W materiale wyemitowanym w niedzielę 15 maja w telewizji Fox opowiedziała o polityce swojego męża i krytycznie oceniła stan kraju pod rządami Joe Bidena. Na fali tej rozmowy Sandra Hajduk postanowiła przypomnieć kontrowersyjne stylizacje byłej pierwszej damy USA.

- Melania Trump pokazała się m.in. w słynnej kurtce z sieciówki, na której plecach napisane było: "I really don't care, do you?", czyli "Naprawdę mnie to nie obchodzi, a Ciebie?". A przypomnę, że w tej kurtce wybrała się na spotkanie z emigrantami. To było bardzo głośne i kontrowersyjne - mówiła dziennikarka w Dzień Dobry TVN.

Inną fatalną stylizację Melania zaprezentowała podczas odwiedzin regionu, w którym przeszedł huragan Harvey w 2017 roku. Pierwsza dama pojawiła się na miejscu w wysokich szpilkach, co spotkało się z negatywnym odbiorem, ponieważ jej strój wydał się nieadekwatny. Rok później natomiast na ważnym spotkaniu na szczycie państw pokazała się w białym total looku, podczas gdy wszystkie inne kobiety ubrały się w ciemne kolory wspierając ruch #MeToo.

Stylizacje pierwszych dam

Na uwagę zasługuje również niedawna stylizacja Jill Biden, która pokazała się w niebieskiej kreacji ze słonecznikiem, nawiązującej do sytuacji w Ukrainie. Pierwsza dama USA chciała w ten sposób pokazać, że los naszych wschodnich sąsiadów nie jest jej obojętny i podkreślić to, że się z nimi solidaryzuje. Ulubionym przykładem politycznej kreacji pierwszej damy dla Sandry Hajduk jest z kolei look Frances Cleveland z końca XIX wieku. Wówczas pierwsza dama Stanów Zjednoczonych i żona prezydenta Grovera Clevelanda pozowała do zdjęć z odkrytymi ramionami i dekoltem.

- To było nie do pomyślenia wtedy - zresztą dzisiaj też nie jest. (...) Wtedy nawet pisano petycję do prezydenta, że 21-letnia wówczas Frances nie powinna być pierwszą damą - zdradziła Sandra Hajduk w naszym programie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości