Moda i Uroda

Dzięki tej blogerce modowej kobiety nie boją się dojrzałego wieku. "Życie po 50-tce też może być fajne"

Moda i Uroda

Aktualizacja:

Renata Jażdżyk jest popularną blogerką modową po 50-tce. Jej instagramowe konto Vens Wife Style obserwuje ponad 100 tys. fanów. W swoich stylizacjach stawia na mocne kolory, odważne wzory i ciekawe formy. Jak przekonuje, dla mody wiek nie ma znaczenia.

Początki bloga Vens Wife Style

Pomysł na stworzenie bloga pojawił się u Renaty, kiedy szukała w Internecie modowych kont, którymi mogłaby się zainspirować. Wówczas zorientowała się, że z żadnym z nich nie może się w pełni utożsamić, gdyż prowadzą je wyłącznie młode osoby. Nie miała jednak na tyle odwagi, by stworzyć swoją stronę i profil na Instagramie.

- Jakoś sobie siebie nie wyobrażałam w roli modelki - osoby, która ma pokazywać ubrania . Dla mnie to było w ogóle nie do zaakceptowania, że raptem mam stanąć przed aparatem i zrobić zdjęcie. No, ale doszłam do wniosku, że jeśli nie spróbuję i nie zobaczę, jak to naprawdę jest, to nie będę wiedziała - wspominała Renata Jażdżyk w Dzień Dobry TVN.

Miesiące mijały, a kobieta nie nabierała odwagi. W końcu do działania ruszyła jej córka, która pewnego dnia wyciągnęła Renatę na zdjęcia i założyła mamie blog.

Reakcje po założeniu konta

Właścicielka bloga Vens Wife Style miała obawy, czy jej wiek nie będzie przeszkodą w prowadzeniu konta na Instagramie. Okazało się, że jest wręcz przeciwnie. Spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Pisały do niej osoby z różnych części świata, twierdząc, że dzięki niej nie boją się wieku dojrzałego.

- Chciałam odczarować trochę dojrzały wiek. W którymś momencie myślimy, że jeśli skończymy 50 lat, to właściwie już nic nowego nas nie czeka, już fajne, ciekawe życie jest za nami. A to nieprawda! Życie po 50-tce też może być fajne - zapewniała nas Renata Jażdżyk.

Publikacje o niej pojawiły się już w paryskim, włoskim, angielskim, tureckim i norweskim "Vogue'u", a także w "Elle" czy "Harper's Bazaar". O większości z nich dowiadywała się od swoich życzliwych followersów.

Wzór dla kobiet 50+

Teraz Renata chce być inspiracją dla innych dojrzałych kobiet. Nawołuje, by nie bały się mieć własnego stylu i zwracać na siebie uwagę. Daje im też cenne rady.

- Warto sobie wypracować jakiś jeden element charakterystyczny, tylko dla ciebie. To może być fajna torba, ekstrawaganckie buty, ciekawa biżuteria. Coś, co rzeczywiście będzie wyłącznie twoim znakiem - mówiła w naszym programie blogerka.

Pragnie nadal prezentować swoje stylizacje w Internecie i zmieniać tkwiące w większości ludzi stereotypy.

- Mam jedno marzenie. Pokazywać, że kobieta dojrzała może prowadzić bloga, może prowadzić konto instagramowe i być osobą, o której nie będzie się mówiło w kategoriach: "to kobieta dojrzała, ale ma fajny styl", tylko będzie się mówiło: "to kobieta, która ma bardzo fajny styl", a to w jakim jest wieku, zejdzie na zupełnie boczny tor - dodała Renata Jażdżyk.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Małgorzata Fall

Pozostałe wiadomości