Królowa Lodu, czyli chłodna Panna. Horoskop dla niej i dla niego

znak zodiaku Panna
Fot. Getty Images
Słońce właśnie wkroczyło do znaku Panny i osoby urodzone w tej fazie obchodzą, bądź niebawem będą obchodzić urodziny.Znak Panny jest o tyleż ciekawy, co kontrowersyjny. Jego nazwa po łacinie to Virgo, co oznacza dokładnie nie pannę, ale dziewicę. Być może w obecnych czasach nie będziemy bawić się w szczegółowe definicje tych dwóch pojęć, jednak kiedyś miało to kluczowe znaczenie.

Czy każda Panna to sknera i wieczny maruder?

W zamierzchłych czasach, kiedy astrologia zaczynała się rozwijać znak Panny związany był ze wszystkim tym, co reprezentowane jest właśnie przez archetypową Dziewicę. Czystość, higienę, pedantyzm, wybredność i stawianie potencjalnym konkurentom bardzo wysokich wymagań. Obraz graficzny znaku przedstawia młodą, długowłosą kobietę trzymającą w dłoniach wiązankę z kłosów.

Faza zodiaku Panny wiąże się z ostatnim miesiącem lata, zbiorami pierwszych owoców w sadach, jak również ze żniwami. Przypisane tej fazie boginki takie jak Artemida czy Westa były czystymi dziewicami, patronkami zbiorów i opiekunami ogniska domowego. W kulturze wywodzącej się z tradycji chrześcijańskiej 8.09 obchodzimy święto Matki Boskiej Siewnej.

Astrologicznie znakiem Panny opiekuje się Merkury, planeta odpowiedzialna w tym przypadku za kalkulowanie, zdolności analityczne oraz ekonomiczne. Żywiołem znaku Panny jest ziemia, co powoduje, że osoby urodzone w tym czasie są zazwyczaj rozsądne i potrafią zadbać o własne interesy.

Typowa Panna żyje swoimi obowiązkami i pracą, nawet jeżeli jest to praca wykonywana w domu. Rytm dnia, który jest przez Pannę ustalony, nadaje jej życiu sens, a złamanie go to najgorsze z przewinień. Osoby urodzone w znaku Panny lubią mieć kontrolę nad sytuacją, dlatego tworzą schematy, rytuały i zasady, których łamać nie wolno, nawet najbliższym jej istotom. Prymat intelektu nad emocjami, to motto przewodnie osób urodzonych pod opieką tej fazy zodiaku.

Ludzie urodzeni w tym znaku są jakby za szkłem, reszcie znaków wydają się jakby nierzeczywiści, trochę sztuczni i zdystansowani. Powiem w tajemnicy, że to przez to, że Panny boją się pobrudzić. Do denerwujących otoczenie cech osób spod tego znaku należy zaliczyć wieczne marudzenie, utyskiwanie na co się da, narzekanie na zdrowie, politykę i drożyznę. Pozytywnie kojarzymy Panny ze względu na ich skromność, pracowitość, niechęć do przechwalania się swoimi zasługami oraz sterylną wręcz czystość jaką wprowadzają w swojej aurze.

>>> Zobacz też:

Spadające gwiazdy i gwiaździste niebo – co symbolizuje taki sen?

Mężczyzna urodzony w znaku Panny

Jest świetnym analitykiem. Czasami możemy się zastanawiać, czy zamiast mózgu nie ma w środku procesora najnowszej generacji. Potrafi być o dwa, trzy kroki do przodu przed resztą towarzystwa, jeżeli chodzi o myślenie i podejmowanie decyzji. Wydaje się być wiecznie nieobecny, tak jakby wykonywał w głowie skomplikowane obliczenia i zazwyczaj właśnie tak jest, ponieważ Pan Panna nieustannie dedukuje. Lubi być punktualny, dokładny, czasami za bardzo drobiazgowy. Mężczyzna Panna szuka ideału i wiele lat zajmuje mu zrozumienie, że świat algebry czy fizyki teoretycznej nie zawsze przekłada się na życie codzienne. Jego zatrzymywanie się nad rzeczami nieistotnymi jest szkodliwe dla całości. To właśnie on potrafi jak nikt inny rozdzielić włos na czworo. Jego przesadna dokładność, jak na przykład parkowanie pod linijkę, potrafią narobić sporo kłopotów. Do wad tego Pana należy niewątpliwie brak umiejętności odpuszczania szczegółów dla większego dobra . Do legendy przeszły już opowieści o wężu w kieszeni, który towarzyszy Panowi Pannie na randkach. Natomiast ogromną zaletą tego mężczyzny jest to, że potrafi poświęcić swojej pasji i pracy całe swoje życie. Jest człowiekiem, który nie uznaje lenistwa. Dla swojej rodziny będzie brał i trzeci etat jeżeli trzeba wykształcić dzieci, albo pomóc wyjść bliskiej osobie z choroby.

Kobieta urodzona w znaku Panny

Wydaje się być niczym Królowa Lodu - niedostępna, nieczuła, nieskazitelna. To tylko gra, którą Pani urodzona w tym znaku prowadzi z zainteresowanym nią mężczyzną. Jest mistrzynią rozgrywek i intelektualnych gierek. Swoim pozornym chłodem sprawdza, czy potencjalny kandydat jest jej godzien i daje mu kolejne zadania do wykonania. Kiedy wytrwały szczęśliwiec przejdzie owocnie wszystkie próby i pokona wszystkie bramki, będzie się mógł cieszyć szczodrością i bogactwem wewnętrznego ogrodu Królowej Obfitości. Panowie, którym udała się ta sztuka zarzekają się, że warto. Niestety jest ich niewielu, ponieważ nawet najwytrwalszych potrafią dobić na trasie wieczne uwagi krytyczne oraz zachęty do poprawy. Ulubionymi pomieszczeniami w domu Panny są kuchnia i łazienka. Jeśli będzie mieć w nieruchomości piwniczkę bądź spiżarnię, gdzie na półkach poukłada weki rocznikami, będzie najszczęśliwsza.

Kobieta Panna zawsze będzie wyglądać jak z pudełka, czy jak spod igły i nie wyda na swoje stroje fortuny! Ma zdolności krawieckie i często sama sobie przerabia kreacje (żeby nic się nie zmarnowało), wyglądając rewelacyjnie i z klasą. Pan, który ma szczęście posiadać taką partnerkę wie, że w budżecie domowym nie będzie gigantycznych dyspozycji na stroje i zbędne kosmetyki. Panna prowadzi zrównoważoną gospodarkę ekologiczną i ekonomiczną.

>>> Zobacz też: Znak zodiaku Lew

Panna jako rodzic

Panna jako mama czy tata jest bardzo wymagająca. Przypomina bardziej sierżanta niż czułego opiekuna. Ten, kto miał rodzica spod tego znaku wie, że nic nigdy nie było wykonane przez dziecko wystarczająco dobrze.

Dlatego wkładał w swoją pracę i naukę mnóstwo wysiłku, aby zadowolić wybrednego rodzica, który i tak kręcił na wszystko nosem. Dzięki takiemu wychowaniu młody delikwent nabył wiele umiejętności i zdobył gruntowne wykształcenie, co przełożyło się na życiowy sukces. Oczywiście rodzic Panna przypisze sobie te zasługi i powie, że gdybym ci nie narzucił takiej dyscypliny, to w życiu byś do niczego nie doszedł! Niewątpliwie na plus należy zaliczyć to, że Panny dbają o czystość i higienę, oraz o zdrowy styl życia jak nikt inny. Koszulki i kołnierzyki są śnieżnobiałe, podłogi wypastowane, a dzieci mają wymyte i zdrowe zęby. Gorzej z ich uczuciami, ale przecież uczuciami za nic się nie płaci, a za kolonie, ubrania i rachunki płacić trzeba. Tak myśli rasowa Panna i tak też czyni. Rodzic Panna przykłada wielką wagę do posiłków dziecka oraz do dobrej kondycji całego ciała.

>>> Zobacz też: Jakie są zodiakalne mamy? Jakie mają wady, a jakie zalety?

Panna w związkach

Tym nielicznym, którym udało się sprostać wymaganiom Panny, trafi się związek odmieniający całe ich życie. Będziecie mogli liczyć na solidnego i obliczalnego partnera. Panny mają słabość do oszczędzania i robienia zabezpieczeń na każdą okazję. Dlatego doskonale poczują się z kochającymi bezpieczeństwo Rakami i lubiącymi posiadać reprezentacyjny dom Koziorożcami. Po drodze im z Bykami, które dadzą się Pannom prowadzić. Konflikty będą rodzić się w związkach z rozrzutnymi Strzelcami. Do szału doprowadzi Pannę bałaganiarski Bliźniak , który, co przejmie Pannę niemą zgrozą, podniesie z podłogi wczorajsze skarpetki i włoży raz jeszcze. Trudna, ale trwała relacja będzie rodzić się z Rybami , które będą u Panny szukać wskazówek jak żyć. Swoją życiową lekcję Panny dostaną od Skorpionów , które podporządkują je sobie bez skrupułów. Z Baranami, Wodnikami i Lwami spotykają się na zasadzie pomyłki lub psikusa od losu.

Profesje idealne dla osób urodzonych w znaku Panny

Księgowa, informatyk, analityk bankowy, ekonomistka, nauczycielka, pielęgniarka, stomatolog, lekarz, farmaceuta, inżynier, bankowiec, makler, restaurator, szef kuchni, programista, lingwista, dietetyczka, higienistka, trener fitness, fryzjerka, stylistka, laborant, naukowiec, matematyk, fizyk, geodeta, agronom, bibliotekarz, archiwista

Merkurja na facebooku

www.merkurja.com

Zobacz film: Budka Suflera: Takie tango. Źródło: Dzień Dobry TVN. 

Autor: Astrolog Merkurja

podziel się:

Pozostałe wiadomości