Michał Korkosz "Rozkoszny" odsłania kulisy pracy influencera. "Byłem przez kilka lat odrzutkiem"

Rozkoszny o pracy przy "MasterChef Nastolatki"
Rozkoszny o pracy przy "MasterChef Nastolatki"
Zwycięzca Masterchefa prywatnie
Zwycięzca Masterchefa prywatnie
Kuba Tomaszczyk zwycięzcą XI. edycji „MasterChefa”
Kuba Tomaszczyk zwycięzcą XI. edycji „MasterChefa”
Finalistki MasterChef Junior wspominają program
Finalistki MasterChef Junior wspominają program
Poznaliśmy zwyciężczynię „MasterChef Junior”
Poznaliśmy zwyciężczynię „MasterChef Junior”
„MasterChef” od kuchni
„MasterChef” od kuchni
Popisowe dania finalistów 11. edycji MasterChefa
Popisowe dania finalistów 11. edycji MasterChefa
Zwycięzca MasterChefa prywatnie
Zwycięzca MasterChefa prywatnie
Nowy juror w „MasterChef Junior”
Nowy juror w „MasterChef Junior”
Ewa Drzyzga podczas specjalnego odcinka "MasterChef"
Ewa Drzyzga podczas specjalnego odcinka "MasterChef"
Basia Ritz - co u niej słychać po 10 latach od pierwszej edycji "MasterChefa"?
Basia Ritz - co u niej słychać po 10 latach od pierwszej edycji "MasterChefa"?
Okres gimnazjalny był dla niego trudny. Jak sam przyznaje, czuł się klasowym "odrzutkiem". Wówczas zajął się gotowaniem. Zajęcie to szybko przerodziło się w pasję, która dawała mu ukojenie. Pojawiły się także marzenia, które spełniły się bardzo szybko, bo już w czasach nastoletnich. Dziś ma 26 lat i jest jednym z najpopularniejszych blogerów kulinarnych. Jak wygląda praca Michała Korkosza znanego w sieci jako "Rozkoszny"?

Rozkoszny - jak wygląda codzienność Michała Korkosza?

Michał Korkosz dał się poznać za sprawą bloga "Rozkoszny". To także autor książek kucharskich i influencer, którego już niebawem będziemy mogli zobaczyć w programie "MasterChef Nastolatki". 26-latek z pewnością podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem, a także będzie wspierać młode talenty. My jednak postanowiliśmy zapytać go, o autorską działalność. Jak wygląda jego codzienna praca, czy ma swój zespół, który pomaga mu w przygotowaniu treści?

- Pracują w zespole dwie osoby. Ja po prostu lubię mieć nad wszystkim w kontrolę i robić wszystko sam. Niestety wiem, że się muszę tego oduczyć. Oddawanie obowiązków innym to jest krok w rozwoju, ja się tego cały czas uczę. Mam montażystę moich filmów, a tak większość moich rolek nagrywam sam. Lubię to też robić, lubię, wiesz, czasami czuję, że akurat teraz nagram. Nie musi być to takie zaplanowane, ja jestem taki trochę chaotyczny. Nagrywałem YouTube'a, to się rządziło innymi prawami, trzy filmy nagrane jednego dnia, z dwoma operatorami, ze światłem. To bardziej wtedy przypominało właśnie pracę – wspomina.

Z Rozkosznym współpracuje także dwóch testerów, którzy na bieżąco sprawdzają przepisy, ich poziom trudności oraz dostępność składników. To, co jednak Michał najbardziej ceni w swojej pracy to niezależność i spontaniczność, a także możliwość działania w swoim rytmie.  

- To jest taka wolność, która wydaje mi się, że jest najpiękniejsza w tym zawodzie i to, że jeszcze po prostu panem własnego losu w stu procentach. Pielęgnuję, żeby to gotowanie sprawiło mi przyjemność – dodał.

Młody influencer zdradził także, co dzieje się z jedzeniem, które gotuje, przetwarza i nagrywa i efekty pracy publikuje w mediach społecznościowych. Czy ma kogoś, kto "wspiera" go w konsumowaniu przygotowanych dań i deserów?

- Tych prób czasami do finalnego przepisu jest całkiem dużo, co jest dla mnie wyzwaniem. Ja nie lubię jeść tych samych rzeczy cały czas. Mam cudownych sąsiadów, z czego jeden sąsiad jest moim bardzo dobrym przyjacielem, ale on też ma swoje limity. Jestem dużym szczęściarzem, bo na mojej ulicy mieści się Foodsharing Polska, czyli lodówka, w której możesz zostawić jedzenie, które zostało. Aktywnie z niej korzystam, zostawiając w dużej mierze ciasta – wytłumaczył.

Rozkoszny na planie "MasterChef Nastolatki"

Sukces za sukcesem, rozpoznawalność, kolejne książki i nagle pojawia się propozycja udziału w programie "MasterChef Nastolatki". Michał nie ukrywa, że początkowo nie docierała do niego ta wiadomość. Przez długi czas myślał, że ktoś robi sobie żarty. Jeszcze nie tak dawno sam rozważał, by zgłosić się jako uczestnik. Teraz otrzymuje propozycje pojawienia się na ekranie w roli eksperta.

- Dla mnie to jest ogromne wyróżnienie, że mogę być częścią tego programu. Stwierdziłem, że wszystko przyjdzie w swoim czasie. I przyszło. Miałam rozmowę i najpierw była cisza, więc ja myślałam, że to w ogóle spadło, że może wybrali kogoś innego. Potem dostałam telefon, że to właśnie padło na mnie. Niedowierzanie. To wielkie emocje, wielka radość, duma, że mogę być w tym sezonie, że mogę być w tej edycji i mogę wspierać tych młodych ludzi – powiedział.

Michał tym bardziej rozumie młodych uczestników, gdyż sam zaczynał jako nastolatek. Przyznał nawet, że w jednej z osób widział dawnego siebie.

- Ta pasja do gotowania mi pozwoliła przetrwać trudny okres wieku nastoletniego, bo momentami nie było łatwo. Byłem przez kilka lat takim odrzutkiem, gotowanie było dla mnie ukojeniem. Kilka lat później, patrzmy, gdzie jestem. Myślę, że ten sezon będzie super, przekrój jest ogromny, to są takie typowi nastolatkowie, tam jest dużo emocji, dużo ekspresji, są zupełnie różni. Był taki uczestnik, w którym absolutnie widziałem siebie w tym wieku, w którym on był i powiedziałem mu to.

Michał Korkosz "Rozkoszny" – plany na przyszłość

Ma dopiero 26 lat a na swoim koncie ogrom sukcesów. Czego chce od życia Michał, jakie są jego kolejne marzenia? Jak przyznaje, nie wymaga, nie oczekuje, a robi swoje i pozytywnie się zaskakuje. Choć nie ma konkretnych planów na następne miesiące czy lata, wie, że to jeszcze nie koniec jego zawodowych wyzwań.

- Na pewno chcę więcej od życia, więc co będzie czekało mnie dalej, zobaczymy. Co chwilę przychodzą jakieś nowe wyzwania, więc jakie będzie następne, nie wiem. Na pewno z przyjemnością je skonsumuję. Moim marzeniem było wydanie pierwszej książki, pracowanie w świecie mediów kulinarnych, inspirowanie. Spełniło się szybko, jak byłem jeszcze dzieciakiem. Nie mam takiego czegoś, że muszę iść gdzieś dalej. Wydaje mi się, że to jest fajne, że ja żyję doczesnością i ja się cieszę z tego, co przychodzi – podsumował.

"Masterchef Nastolatki" - kiedy premiera?

"Masterchef Nastolatki" to najnowsza odsłona popularnego kulinarnego show, który pokochali ludzie na całym świecie. Tym razem zobaczymy uczestników w wieku od 13 do 17 lat. Wśród jury zasiądzie: Michel Moran, Tomasz Jakubiak, Dorota Szelągowska oraz Michał "Rozkoszny" Korkosz, który zadebiutuje jako influencer kulinarny. Premierowy odcinek już w niedzielę 3 marca o godz. 20:00.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości