Nowa wersja kultowego filmu "Kolor Purpury". Kiedy trafi do kin?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

"Kolor Purpury" to kultowy film w reżyserii Stevena Spielberga z 1985 roku, który już niedługo doczeka się nowej interpretacji. Dziennikarka Sandra Hajduk-Popińska opowiedziała w Dzień Dobry TVN o szczegółach nadchodzącej premiery. Kiedy "The Color Purple" trafi do kin?

"Kolor Purpury" wróci do kin

"The Color Purple", słynny film, w którym zagrała m.in. Whoopie Goldberg, wraca w nowej wersji, jednak nie jako remake produkcji z 1985 a zupełnie nowa interpretacja książki Alice Walker - w formie musicalu. O szczegółach głośnej premiery, która już teraz wzbudza wiele emocji, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

- Nowa obsada, nowy film. [...] Producentami będą Oprah Winfrey, Steven Spielberg i Quincie Jones. Premiera już w Boże Narodzenie - zapowiedziała dziennikarka.

Znana historia w formie musicalu

W pierwotną wersję filmu "Kolor Purpury" zaangażowanych było wiele znanych nazwisk. Nie inaczej stanie się i w przypadku współczesnej realizacji. W filmie pojawią się m.in. Halle Bailey czy Danielle Brooks. Choć książka, która stanowi podstawę dla scenariusza , traktuje o bardzo poważnych kwestiach, wersja musicalowa prawdopodobnie nada jej nowych, bardziej współczesnych kontekstów.

- To historia, która opowiada o trudach życia czarnych osób na początku XX wieku i historia niesamowita. [...] Jestem bardzo ciekawa jak zostanie to przestawione w musicalowej wersji - dodała Sandra Hajduk-Popińska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Pozostałe wiadomości