Muzyczna podróż w czasie. Kasia Nova przypomina kultowe piosenki cenionych artystów

Autor:
Nastazja
Bloch
Kasia Nova w piosence „Kochać”
Kasia Nova w piosence „Kochać” Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Kasia Nova właśnie nagrała płytę, która jest wspomnieniem polskich piosenek rozrywkowych z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Na krążku usłyszeć możemy znane i lubiane utwory m.in. Niemena, Kaliny Jędrusik, Violetty Villas, Marii Koterbskiej czy Grechuty w nowych jazzujących aranżacjach. Na naszej scenie artystka wykonała singiel "Kochać" Piotra Szczepanika.

Kasia Nova – kto to?

Kasia Nova, a właściwie Katarzyna Brodowska to wokalistka, autorka tekstów i aktorka. Swoją przygodę ze sceną zaczęła jeszcze w dzieciństwie. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia wokalne i taneczne. W 2001 roku wydała także pierwsze single "Kawaliero" oraz "Na Copacabana" występując pod pseudonimem Kabri. 3 marca 2008 roku wypuściła debiutancki album studyjny "Nova". Promowała go singlami: "Did You Ever Know", "The Devil" i "Broken Wings". W 2009 roku wydała utwór "Forever in a Dream", który nagrała w duecie z Thomasem Andersem. 

W 2012 roku zaprezentowała singel "Shake It", w którym gościnnie wystąpił Marty Cintron z zespołu No Mercy. Do utworu zrealizowała teledysk, w którym wystąpili: Radosław Majdan, Tomasz Puzon i Ewa Szabatin. Piosenką zapowiadała drugi album studyjny, który nagrywała w Stanach Zjednoczonych. 21 grudnia 2012 roku wydała singel z kolędami "Have Yourself a Merry Little Christmas", "White Christmas" oraz "Cicha noc". Teraz przyszedł czas na nowe.

Kasia Nova – płyta "Kochać"

Na scenie Dzień Dobry TVN Kasia Nova zaśpiewała utwór "Kochać". To pierwszy singiel z płyty o tym samym tytule. Na krążku, oprócz znanych utworów w niecodziennych aranżacjach, znalazły się również piosenki autorskie artystki. Nad muzyczną zawartością płyty czuwał świętej pamięci Marek Gaszyński, wybitny dziennikarz, wielki pasjonat muzyki i autor najpiękniejszych tekstów polskich piosenek, w tym znanego wszystkim "Snu o Warszawie" i nowego "Czar Warszawy".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego:  Ola Skowron/East News

Pozostałe wiadomości