Alicja Wieniawa w pierwszym wywiadzie: "Show-biznes to nie to, w co chciałabym iść"

Alicja Wieniawa w swoim pierwszym wywiadzie
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Alicja Wieniawa-Narkiewicz do niedawna przykuwała uwagę mediów tylko ze względu na znaną siostrę. Teraz 18-latka rozwija swoją karierę aktorską, pracując na sukces i własne portfolio. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, zapytał początkującą artystkę o kierunek, w jakim chce się rozwijać. Co zdradziła w trakcie swojego pierwszego wywiadu?

Kim jest Alicja Wieniawa-Narkiewicz?

Alicja Wieniawa-Narkiewicz jest przyrodnią siostrą Julii. Ojcem dziewczyn jest Konrad Wieniawa-Narkiewicz, uznany malarz. Alicja obecnie ma 18 lat i już zaczęła rozwijać się w branży artystycznej. Mimo młodego wieku może pochwalić się naprawdę sporym portfolio aktorskim.

- Show-biznes to nie to, w co chciałabym iść. Może to się stanie, jest to nieuniknione, ale na tę chwilę trzymam się od niego z daleka. Obecnie jestem w 3 klasie liceum, w klasie maturalnej. Rozszerzenie będę pisała z polskiego i angielskiego. Będę chciała zdawać do szkół teatralnych - mówiła aktorka.

- Dużo wyniosłam z domu, bo jak się dorasta w rodzinie artystycznej, to nasiąka się wrażliwością do świata i sztuki. To miało duży wpływ. Do tego liczne wizyty w teatrach oraz moje pierwsze osobiste doświadczenia sceniczne, kiedy byłam w szkole musicalowej - dodała.

Alicja Wieniawa Narkiewicz w międzynarodowym konkursie

Początkująca aktorka miała ostatnio szansę zagrać w horrorze pt. "Nic się nie stało". Co ciekawe, na zrealizowanie całości, wraz z ekipą, miała tylko dwa dni. Ciężka praca jednak się opłaciła. Alicja i jej drużyna wygrali polską edycję. Teraz jest szansa, że ich nazwiska znane będą na świecie.

- To był szalony projekt i spontaniczny ze wszystkich stron. Z dnia na dzień dostałam telefon od znajomych osób, młodych ludzi kończących Warszawską Szkołę Filmową, którzy zapytali mnie, czy nie chciałabym wziąć udziału w takim projekcie. Okazało się, że mamy 48 h na stworzenie filmu - wymyślanie, napisanie scenariusza, nagranie i zmontowanie. To była absolutnie niesamowita przygoda. Tak się złożyło, że wygraliśmy polską edycję, niedługo będzie się rozgrywał międzynarodowy finał. To ogromny sukces - opowiadała 18-latka.

Dodatkowo artystka pochwaliła się, że niedawno brała udział w zdjęciach do dużego filmowego projektu. Choć nie mogła wiele powiedzieć na temat szczegółów, to zapewnia, że czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było.

- Na przełomie września i października kręciłam swój pierwszy film pełnometrażowy, o którym jeszcze nie mogę nic powiedzieć. To była innego rodzaju przygoda niż seriale, które też traktowałam jak doświadczenie. Ale film to zupełnie inny rodzaj pracy. A ten będzie czymś nowym na polskim rynku. I sama też będę mogła pokazać się z innej strony, niż jak dotychczas zbuntowana nastolatka bez charakteru - powiedziała Wieniawa-Narkiewicz.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości