Dom

Jak wybrać umywalkę do łazienki? Jonatan Kilczewski poleca najciekawsze modele

Dom

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jak wybrać umywalkę do łazienki?

Umywalka stanowi niezbędny element wyposażenia każdej łazienki, jednak obok funkcji praktycznych, przypisuje się jej także rolę ozdoby pomieszczenia. W bogatej ofercie sklepów budowlanych znajduje się wiele modeli, różniących się między sobą kolorem, kształtem i techniką montażu. Jak wybrać ten właściwy?

Jak wybrać umywalkę do łazienki?

Rodzaj umywalki należy dostosować do wielkości łazienki, jak również do potrzeb wszystkich domowników. Nie bez znaczenia pozostają także nasze upodobania dotyczące aranżacji wnętrz. W sklepach nie brakuje modeli przyciągających uwagę oryginalnym designem, dlatego decydując się na wymianę ceramiki łazienkowej, warto zainwestować w praktyczne, a jednocześnie przyciągające wzrok akcesorium.

- Formy umywalek można dopasować do każdego stylu - zapewnił Jonatan Kilczewski. Dodał też, że producenci oferują swoim klientom modele wykonane z przeróżnych materiałów, w tym także betonu, bambusa czy wypalanej na różne kolory ceramiki.

Rodzaje umywalek łazienkowych

Wybór umywalki do łazienki to niełatwe zadanie. Liczba dostępnych w sklepach modeli pozwala co prawda urządzić łazienkę zgodnie z naszymi oczekiwaniami, ale może okazać się przeszkodą dla tych, którzy pragną jak najszybciej zdecydować się na konkretne akcesorium. W takim wypadku za podstawowe kryterium należy uznać funkcjonalność urządzenia, która jest ściśle związana z techniką jego montażu.

- Umywalka naszafkowa wymaga konstrukcji, na której można ją zamontować. Umywalki nablatowe umieszcza się na blacie. Mamy też klasyczne umywalki przyścienne oraz modele wolnostojące lub podwieszane - mówił w Dzień Dobry TVN doświadczony architekt wnętrz.

Zdaniem eksperta, w mniejszych łazienkach sprawdzają się umywalki naszafkowe, które pozwalają dobrze zagospodarować przestrzeń. Zamontowany pod ceramiką blat bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie. To dzięki niemu możemy mieć pod ręką niezbędne kosmetyki i akcesoria, takie jak grzebień czy szczoteczka do zębów. Ważnym elementem umywalki łazienkowej jest także armatura. Jonatan Klimczewski podkreślił, że podczas remontu powinniśmy przemyśleć także kupno odpowiedniego kranu i pozostałych części baterii.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości