Ogród

Jak zbudować piaskownicę? Darek Stolarz: „Zachęcałbym, żeby bawić się razem z dziećmi”

Ogród

Zbliżające się wakacje będą inne niż dotychczas. Więcej czasu będziemy spędzać na działkach i w ogrodach. Żeby zająć dzieci, a przede wszystkim dostarczyć im rozrywki, warto zrobić piaskownicę. A jak ją wykonać? Doradza Darek „Stolarz” Wardziak.

Budujemy piaskownicę

Lepienie babek, stawianie zamków i najzwyklejsze kopanie. Chyba każdy z nas chociaż raz bawił się w piaskownicy. Dzieciaki wprost to uwielbiają i mogą spędzać tam godziny. Darek Wardziak, znany jako Darek Stolarz pokazał Kasi Jaroszyńskiej jak zbudować taką piaskownicę w ogrodzie, czy na działce.

Można zrobić coś samemu, zero waste

- tłumaczy.

Na początku warto określić wymiary. Najbardziej optymalna będzie ta 120x120 cm i o głębokości 30 cm. Darek proponuje, żeby nie budować dna, a pozwolić dzieciom dokopać się do czarnej ziemi.

Niech dzieciaki mają frajdę, że przez te dwadzieścia centymetrów tu się przekopią i będzie czarna ziemia

- mówi.

Jak zbudować piaskownicę?

Do zbudowania piaskownicy potrzebne będą drewniane deski. Jeżeli mamy jakieś niewykorzystane, z poprzednich remontów, użyjmy tych. Jeśli nie, kupmy w sklepie. I pamiętajmy, żeby koniecznie je zabezpieczyć, jeżeli chcemy, aby drewno posłużyło nam jak najdłużej.

Możemy zalakierować, zaolejować, albo użyć też po prostu koloru, bo dzieci kochają kolory

- mówi Darek Stolarz.

Następnie przygotowujemy wkręty, wkrętarkę, ewentualnie ręczną piłę i „sprawę załatwiamy sami”. A właściwie nie sami, a z dziećmi.

Zachęcałbym, żeby bawić się razem z dziećmi. To są tylko wkręty, dzieci sobie krzywdy nie zrobią. Niech same też kreatywnie zbudują tę piaskownicę. Niech mają pomysły swoje

- namawia fachowiec.

Ich pomysły można wesprzeć inspiracjami, których w Internecie jest mnóstwo. Kolory, wzory, a może rysunki, które dzieci same namalują? Pełna dowolność. Świetna zabawa, w trakcie budowania i po zbudowaniu, zarówno dla dzieci i dorosłych gwarantowana. A to wszystko w dobrej cenie.

Myślę, że koszt nie przekroczy stu złotych, łącznie z farbą

- zapewnia Darek Stolarz.

Zobacz też:

Dlaczego dzieci powinny chodzić bez obuwia? Ekspert: "But nie kształtuje stopy, może ją tylko dewastować"

Samotnie wychowuje bliźniaczki. "Mnie nic nie interesuje tylko życie domowe. Jestem zachwycony"

Rusza akcja #Przytul dziecko. Michał Żebrowski: „Nie wyobrażam sobie życia bez przytulania i jestem od tego wręcz uzależniony”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości