Aranżacje wnętrz

Jak dobrać zasłony do wnętrza? Krzysztof Miruć radzi postawić na biel

Aranżacje wnętrz

Gdy remonty dobiegają końca, przychodzi czas na aranżację. Według wielu osób to właśnie elementy wystroju wnętrza decydują o charakterze danego pomieszczenia. Kluczową rolę pełnią zasłony. Jak jednak dobrać te idealne? Poznaj sprawdzone sposoby specjalisty.

Zasłony we wnętrzach

Wybierając kolor zasłon, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. barwę ścian, styl aranżacji, poziom nasłonecznienia pomieszczenia, a nawet jego metraż. Do każdego mieszkania będą pasowały bowiem różne materiały. We wnętrzach utrzymanych w bieli, beżu czy szarościach właściwie każdy z kolorów będzie prezentował się dobrze - można wówczas wybrać zarówno harmonijny odcień, jak i ten kontrastowy.

Warto jednak pamiętać o wielkości pokoju, ponieważ dzięki odpowiednio dobranej barwie zasłon można kreować właściwe proporcje pomieszczenia. Jasne, chłodne odcienie optycznie powiększą przestrzeń, więc będą idealne do niewielkich pokoi, natomiast intensywne kolory bezpieczniej zarezerwować dla dużych salonów . Również wtedy, kiedy stopień nasłonecznienia mieszkania jest niewielki, świetnie sprawdzą się jasne zasłony.

Białe zasłony w pokoju

Ze względu na te reguły Krzysztof Miruć w programie "Zgłoś remont" zaproponował pani Agnieszce białe zasłony z czarnym elementem w ich dolnej części. Właścicielka mieszkania była zaskoczona i nieprzekonana. Finalnie jednak dała się namówić, gdy ekspert wytłumaczył jej, że jasny element w postaci zasłon, gdy odbije się w zamontowanych lustrach, rozjaśni całe wnętrze .

- Te zasłony w tym wnętrzu będą wyglądały naprawdę fantastycznie. Będą eleganckie i nie przytłoczą tego wnętrza - twierdził Krzysztof Miruć.

Gdy pani Agnieszka zobaczyła efekt, była oczarowana. Nie żałowała, że zdecydowała się na pomysł architekta, ponieważ w jej salonie zapanowała harmonia i całość prezentowała się niezwykle estetycznie.

- Bałam się, bo nigdy w życiu nie widziałam białych zasłon. Myślałam, że mnie wkręca z tymi zasłonkami, ale nie, idealnie tu pasują - oceniła właścicielka.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości