Jak pocieszyć przyjaciółkę, która właśnie rozstała się z partnerem?

Rozstania nie są łatwe zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Jak w takiej sytuacji powinna zachowywać się przyjaciółka? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym Izabela Nowalska, Dellfina Dellert i Matylda Kozakiewicz.

Jak rozmawiać z przyjaciółką, która niedawno rozstała się ze swoim parterem? Czasami wspieranie może negatywnie wpływać na psychikę osoby, która przeżywa trudne chwile. W takiej sytuacji trzeba postępować bardzo ostrożnie.

Najgorsze zachowania przyjaciółek

Zdecydowanie nie powinniśmy negatywnie wypowiadać się o partnerze, z którym nasza przyjaciółka właśnie zakończyła relację. Według pani psycholog podkreślanie, że po takiej osobie nie warto płakać, może tylko pogorszyć samopoczucie przyjaciółki. Tym sposobem wzbudzimy poczucie wstydu i winy. To samo tyczy się kwestii obrażania byłego partnera.

Zastanawianie się z przyjaciółką, co by było, gdyby tez nie jest dobrym pomysłem.

- dodała psycholog.

Jak prawidłowo postępować?

Najważniejsze, aby dać osobie przestrzeń do cierpienia, do tzw. żałoby i rozmowy. W takiej sytuacji rolą przyjaciółki powinno być słuchanie. Nie powinniśmy pocieszać koleżanki i szukać jej nowego partnera. W tym przypadku liczy się czas, który sam goi rany.
Zobacz też:
Autor: Anna Kobyłka
Pozostałe wiadomości