Zdrowie

Jej jedna pierś jest większa o kilka rozmiarów od drugiej. Lekarze nie słyszeli o takiej chorobie

Zdrowie

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok, o2.pl
Kobieta trzyma się za biust

Drobna asymetria biustu nie jest niczym niepokojącym. Problem pojawia się wtedy, kiedy różnicę w wielkości obu piersi można wyrazić w kilku rozmiarach. Z taką niecodzienną przypadłością zmaga się Rebecca Butcher. Tiktokerka dołożyła starań, by dowiedzieć się, co jest przyczyną deformacji dekoltu, jednak lekarze nie potrafią udzielić jej odpowiedzi. Sama więc postawiła sobie diagnozę.

Wielka Brytania. Kobieta ma nierówne piersi

Rebecca Butcher cierpi na nietypową przypadłość. Jedna jej pierś jest o kilka rozmiarów większa od drugiej. Brytyjka po raz pierwszy zauważyła tę asymetrię, gdy miała 14 lat. Udała się wówczas do lekarza, by zdiagnozować tę wstydliwą dla niej dolegliwość.

- Mówili mi, że jeszcze nie skończyłam dojrzewania, a druga pierś w końcu zacznie rosnąć. Podkreślali też, że to normalne u kobiet, iż jedna z piersi jest większa od drugiej i wszystko wróci do normy w ciągu kilku lat - relacjonuje w mediach społecznościowych.

Biust

Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?
Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Niestety przewidywania specjalistów nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mijały kolejne lata, Rebecca już osiągnęła pełnoletność, a biust dziewczyny nadal pozostawał nierówny. Co gorsza, z biegiem czasu różnica w rozmiarach widocznie się powiększyła. Młoda kobieta ponownie sięgnęła po pomoc medyków. Bezskutecznie.

- Skończyło się na tym, że byłam u czterech lub pięciu lekarzy pierwszego kontaktu, trzech pielęgniarek, dwóch specjalistów od chorób piersi i chirurga. Odwiedziłam trzy różne szpitale. W wieku 20 albo 21 lat wysłano mnie na USG. Nikt jednak nie chciał postawić oficjalnej diagnozy. (…) Jeden z lekarzy powiedział mi nawet w pewnym momencie, że mogę sama wymyślić nazwę dla tej choroby, ponieważ nigdy o czymś takim nie słyszał - opowiada na TikToku Brytyjka.

Syndrom Polanda - co to jest?

Rebecca Butcher wzięła sprawy w swoje ręce. Samodzielnie zdiagnozowała przypadłość. 25-latka twierdzi, że cierpi na syndrom Polanda. Jest to zaburzenie, którego objawy wpływają na ostateczny wygląd oraz ukształtowanie dekoltu. Po jednej stronie widoczny jest brak mięśni klatki piersiowej i brodawki sutkowej.

Co prawda, żaden z lekarzy, z którymi konsultowała się Brytyjka, nie potwierdził jej przypuszczeń, jednak młoda kobieta wciąż podejrzewa, że mierzy się właśnie z tym konkretnym problemem zdrowotnym. - Pewnie nigdy się ostatecznie nie dowiem, dlaczego tak jest, ale muszę to zaakceptować - oznajmiła na TikToku.

Niegdyś Rebecca wstydziła się wyglądu swojego biustu - Zaczęło mi to bardzo przeszkadzać. Wypychałam stanik skarpetkami i nosiłam golf, ponieważ nie chciałam, żeby ktokolwiek to zauważył - wyznaje po latach. Dziś pokazuje piersi w sieci i dzieli się z innymi internautami nietypową historią.

@beccabutcherx It’s not that deep guys, other people seem to care way more than I do #polandsyndrome #rarecondition #healthtok #defofmity Woah woaaah woaow whaaaaaaaat - Ethan Zinn

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok, o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: Photoboyko/Getty Images, TikTok

Pozostałe wiadomości