zwiażki

  zwiażki

  Koniec związku to moment kiedy buzuje w nas wulkan emocji. Bardzo często mówimy rzeczy, których potem żałujemy i niepotrzebnie angażujemy osoby postronne. Jak zachować "higienę" przy rozstaniu? W Dzień Dobry TVN ekspertki w kwestiach damsko-męskich: seksuolog Monika Staruch i autorka bloga dla rozwiedzionych Karolina Krauze. Czy da się kogoś zostawić jednocześnie go nie raniąc? Jak przygotować się do takiej rozmowy?

  Klasyczne łyżeczki, na krawędzi , bezpieczna przystań ... Pozycji w których zasypiamy z ukochaną osobą jest tyle ile związków. Z tej mowy ciała można wiele wyczytać. Co konkretne ułożenie dwojga ludzi mówi o ich relacji? O łóżkowych pozycjach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuolog Monika Staruch, ekspertką znaną z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia".

  Na początku większość związków to relacja dwojga ludzi, którzy nie chcą spuścić się z oczu choćby na chwilę. Takie postępowanie sprawia jednak, że po pierwszej fazie zauroczenia stajemy się zmęczeni obecnością drugiej połówki. Czy pozwolenie partnerowi na oddalenie się od nas może uratować związek? To pytanie zadaliśmy w Dzień Dobry TVN Piotrowi Mosakowi, Piotrowi Moskwie i Dominice Tajner-Wiśniewskiej.

  W każdym długotrwałym związku pojawiają się różnice zdań i sprzeczki. Jak nie dopuścić aby przerodziły się w poważny kryzys? O związkowej prozie życia porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną i Janem Kuroniami oraz seksuolog Moniką Staruch.

  Gościem Dzień Dobry TVN była socjolog dr Emilia Paprzycka, z którą rozmawialiśmy o tym, jak nowe technologie i Internet wpłynęły na relacje międzyludzkie. Czy ułatwiają bycie niewiernym?

  Kiedy mija "miesiąc miodowy" partnerów często dopada kryzys. Jeden, drugi, kolejny. W dzisiejszym świecie szybkiego życia panuje moda na równie szybkie związki. Na naszej kanapie, seksuolog profesor Zbigniew Lew- Starowicz opowiedział, dlaczego wzrasta liczba rozwodów i, dlaczego tak łatwo poddajemy się w walce o swój związek? Psycholog Joanna Heidtman podpowiada zaś, jak skutecznie pracować nad sobą, by przetrwać nie tylko wspólne wzloty, ale i upadki.

  Około 70% związków, w których rodzi się niepełnosprawne dziecko, rozpada się. Jakie są tego przyczyny i czy później cały ciężar wychowania dziecka spada na matkę? O trudach i radościach związanych z wychowaniem niepełnosprawnych dzieci oraz o "Superojcach", którzy wyłamują się z przytoczonych wcześniej statystyk, rozmawialiśmy z Katarzyną Więsak, Maciejem Zubem, Kobasem Laksą.

  Kłótni w związku nie da się uniknąć. O bałagan, rozrzucone skarpetki, niezakręcone butelki. Pokłócić można się o wszystko. A jak się kłócą Państwo Przybyszowie i Państwo Olbrychscy? I o co? Czy więcej rzeczy ich łączy czy dzieli? Czy Daniel Olbrychski jest bałaganiarzem?

  Czy istnieją takie typy kobiet, które nie znajdą męża? Za mądre, za ładne, za dobrze wykształcone - czy te cechy odstraszają mężczyzn? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video, Katarzyna Lengren oraz Joanna Heidtman.

  Właśnie ukazała się jego autobiografia. Odkrył w niej najbardziej intymne szczegóły ze swojego życia. Wystawił na widok publiczny nie tylko podboje seksualne, ale też przyjaźnie i związki. Dziennikarz muzyk i felietonista Tymon Tymański był gościem Dzień Dobry TVN. Skandalista, który wiąże się z piętnastolatką czy orędownik prawdy?

  Czy poznanie przyszłego małżonka przez Internet rzeczywiście gwarantuje szczęśliwsze małżeństwo? W studiu Dzień Dobry TVN, o wadach i zaletach tradycyjnego i internetowego zawierania znajomości, rozmawialiśmy z socjologiem prof. Mariuszem Jedrzejko i dziennikarką Joanna Sikorą.

  ... i na co podrywają dziewczyny? Pierwsze wrażenie, pierwsza randka, pierwsza kolacja. Jakie kobiety mają największe powodzenie w kraju Evity Peron? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata"!

  Robin i Marcin, czyli para polsko-amerykańska w reportażu Ofelii Grzelińskiej. Czym różni się obyczajowość w Stanach Zjednoczonych od obyczajowości w Polsce?

  Czy rzeczywiście, dla mężczyzn, liczy się, u kobiet, przede wszystkim inteligencja, a uroda lub zdolności kulinarne maja drugorzędne znaczenie? A może, wybieranie partnerek inteligentnych wynika z męskiego wygodnictwa? O tym, jakich kobiet szukają mężczyźni rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Domanem Nowakowskim, Piotrem Kędzierskim i Marią Rotkiel.

  Okazuje się, że czwarta orientacja seksualna nie jest tylko wymysłem psychologów i seksuologów. A jest nią aseksualizm. Wydaje sie to prawie niemożliwe, a jednak! Takie osoby także są wśród nas. O ich upodobania, a bardziej ich braku, w studiu Dzień Dobry TVNopowiedziała seksuolog Katarzyna Waszyńska. Czy aseksualiści nie chcą, czy nie mogą uprawiać seksu?

  Już za długo jest sam, trzeba mu kogoś znaleźć. Czasem zdarza się, że znajomi pragną wziąć Twoje sprawy w swoje ręce. Czy swatanie ma sens i czy się sprawdza w dzisiejszych czasach spytaliśmy psychologa Piotra Mosaka, aktorkę Martę Powałowską i Norbiego, a Manuela Michalak zdradziła nam jak swatać subtelnie!

  Kocham cię to najbardziej "wyświechtane" słowo świata, ale jednocześnie najbardziej miłe. Jak go nie nadużywać, co zrobić, by tym słowem nie kłamać i zbyt pochopnie nie deklarować swoich uczuć? Co znaczy kocham cię u mężczyzny, a co u kobiety? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: dziennikarka Katarzyna Dowbor, aktor Michał Lewandowski, coach i trener umiejętności psychologicznych Katarzyna Zygmunt oraz aktorka Agnieszka Wielgosz.

  Niesamodzielność, manipulacja, krzykliwość, chichot, notoryczna dieta. A może upalcowany masłem pilot do telewizora? Jakie cechy najbardziej irytują mężczyzn w kobietach? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychologiem Anną Kędzierską, zapaśnikiem Damianem Janikowskim, aktorem Marcinem Chochlewem oraz dziennikarzem Piotrem Najsztubem.

  Polacy nie wierzą w szczęście po ślubie. Panuje przekonanie, że ślub jest ważniejszy dla kobiety niż dla mężczyzny. W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy socjologa Tomasza Sobierajskiego, dlaczego prawie połowa Polaków nie wierzy, że pary po ślubie są szczęśliwe niż bez niego?

  Niektórzy twierdzą, że pojęcie "męska wierność" to najzwyklejszy oksymoron. Jednak każda kobieta chce mieć pewność, że jej przyszły mąż lub aktualny partner będzie lub jest jej wierny. Każda kobieta także może wynająć kogoś, kto to sprawdzi. Ale czy na takie usługi jest udzielana gwarancja? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy testerki wierności: Katarzynę i Olgę. Czy potrafią uwieść każdego mężczyznę?

  Są dobrze sytuowani, dojrzali i przystojni. Wiele kobiet chce ich usidlić. Jednak oni nie chcą się ustatkować. Wieczni kawalerowie - z przymusu czy z wyboru? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktora Jana Nowicki, sportowiec Wojciech Brzozowski, psycholog Piotr Mosak oraz redaktor naczelny K-Mag Mikołaj Komar. Czy można zamknąć w klatce niebieskiego ptaka?

  Czego boją się mężczyźni, że z tego strachu odchodzą od kobiet? Rutyny, określonych schematów, odpowiedzialności, dzieci, a może po prostu nudy? W studiu Dzień Dobry TVN o wyższości kobiet nad mężczyznami rozmawiały: psycholog Katarzyna Miller oraz aktorki: Olga Bończyk, Aneta Todorczuk – Perchuć i Katarzyna Walter.

  Romantyczne, szalone, niecodzienne albo niebezpieczne. Magdalena Prus oraz Aleksandra Ostrowska zorganizują każde zaręczyny. Zaręczają, że będzie ciekawie i niestandardowo!

  Każdy z nas ma za sobą kilka rozstań, nieco mniej powrotów. Każdy związek uczy nas czegoś innego, z każdego wyciągamy różne wnioski - czy jednak są one przydatne w przyszłości? Nasi goście: Weronika Marczuk, Olga Borys, Jagna Ambroziak oraz Anna Zejdler-Ibisz przekonywały, że rozstanie to nie koniec świata - to początek nowego, na pewno innego, może lepszego etapu w życiu każdej kobiety.

  Te małe i te duże. Te w pracy i w domu. I te najważniejsze - w związku. O co najczęściej się kłócimy i jak się godzimy? Jak długo chowamy urazę? Kto pierwszy dąży do zgody: kobieta czy mężczyzna? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholożkę Katarzynę Miller, rajdowcę Krzysztofa Hołowczyca, tancerkę Izabelę Janachowską oraz wokalistę zespołu Volver Mariusza Totoszko.

  Książka „Wszystko, co chciałaś wiedzieć o mężczyznach, ale bałaś się zapytać" to swoista instrukcja użycia mężczyzny. Krytyka mamusi, byłej narzeczonej, za duży brzuch, łysina. Zobacz, o czym rozmawiać z mężczyzną, by go stracić! Naszymi gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN byli: autorka książki Evita de Gor, aktorka Małgorzata Potocka, redaktor naczelna „Joy” Anna Zejdler-Ibisz oraz kitesurfer Victor Borsuk.

  Dwóch absolwentów informatyki z Rzeszowa zaobserwowało, że ich koledzy mają problemy z nawiązywaniem znajomości z dziewczynami w życiu codziennym oraz, że alternatywa,którą mogą być na nich portale randkowe, wciąż mimo wszystko uznawane są za wstydliwe. Wyszli temu na przeciw i stworzyli portal randkowy. Czy w tym obszarze można stworzyć jeszcze coś innowacyjnego? Przekonajcie się sami!

  Coraz więcej kobiet wiąże się z młodszymi partnerami, a otoczenie te związki coraz lepiej toleruje. Kiedyś na związek kobiety z młodszym mężczyzną patrzono dziwnie i piętnowano go. Teraz czasy są inne i kobiety inne. Jakie są zalety i wady bycia z młodszym partnerem? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN projektantka Jolanta Słoma, której partner jest młodszy od niej 11 lat. O różnicy wieku w związku rozmawialiśmy też z dziennikarzem TTV Jakubem Poradą, dziennikarką Magdą Żakowską i aktorem Jarkiem Jakimowicz.

  Kwiaty, biżuteria, zabiegi kosmetyczne, torebki, buty. Ile mężczyznę może kosztować miłość? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z pisarzem Leszkiem Talko, aktorem Marcinem Chochlewem, Przemysławem Saletą i psychologiem Piotrem Mosakiem.