Sprawą zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Pojęciem krzywej grzewczej posługujemy się wtedy, kiedy chcemy ustawić i utrzymać optymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniach, które wyposażone są w systemy grzewcze z automatyczną regulacją – bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz.
W całej Polsce mieszkańcy bloków spółdzielczych odczuwają boleśnie drastyczne podwyżki czynszów. Sytuacja jest poważna. Fora osiedli wielu miast zalewają wpisy zdenerwowanych właścicieli mieszkań. Z czego wynika taki wzrost cen?
"Bardziej opłaca się żyć w Tulum".
Ponad połowa Polaków przegrzewa swoje mieszkania, utrzymując średnią temperaturę na poziomie 22 st. C i więcej - wynika z badania przeprowadzonego dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Jak wpływa to na nasze samopoczucie, domowy budżet i środowisko? Jaka temperatura jest optymalna? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Sylwię Majcher, edukatorkę ekologiczną.
Czarny scenariusz może się ziścić.
Początek zimy zwykle wiąże się z koniecznością ponoszenia większych kosztów za utrzymanie nieruchomości. Wydatki związane z ogrzewaniem mieszkania czy domu spędzają nam sen z powiek zwłaszcza w sytuacji, gdy gorące kaloryfery nie spełniają do końca swojej funkcji. Nawet najbardziej wydajna instalacja grzewcza nie zapewni nam poczucia komfortu w budynku, z którego ucieka ciepło. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym dr inż. Paweł Wiśniewski.
6 tysięcy za ogrzewanie. Niemożliwe? Niestety możliwe. Mieszkańcy bloku spółdzielczego w Łodzi dostali bardzo wysokie rachunki za ciepło. Jaka jest tego przyczyna i co można zrobić w tej sytuacji?
Czasami przecieramy oczy na widok rachunków za ogrzewanie. Jak zatem możemy zminimalizować zużycie ciepła? Jak "ucieka" ono z naszych domów? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz TVN24 BIS Robert Stanilewicz.