Zdjęcia z zatrzymania Katarzyny Augustynek obiegły cały kraj. Kobieta trafiła na komendę, gdy 10 listopada, podczas miesięcznicy smoleńskiej, zatrzymana przez policję, odmówiła podania danych. Babcia Kasia usłyszała zarzuty.
Jak się okazuje, nawet w wigilijny wieczór na posterunku policji można znaleźć prawdziwą miłość. Na jej tropie są komisarze: Borys Szyc i Zbigniew Zamachowski. Poszukiwana to Magdalena Różczka. Plan "Listów do M." odwiedziła Kinga Burzyńska.
Podczas zatrzymania Igora Stachowiaka nie były przestrzegane żadne procedury. Sam zatrzymany również prawdopodobnie nie wiedział, jakie prawa mu przysługują. Dlatego właśnie do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mec. Zbigniewa Romana, który powiedział, jak powinna wyglądać procedura zatrzymania, jakie obowiązki ma funkcjonariusz, a jakie prawa zatrzymywany, by tragedia z wrocławskiego komisariatu już nigdy się nie powtórzyła.
Gościem Dzień Dobry TVN był reporter "Superwizjera" - Wojciech Bojanowski, który zajmuje się sprawą śmierci Igora Stachowiaka. "Nie chodzi o to, że paralizatory są złe, tylko chodzi o to, w jaki sposób się ich używa. Jeśli policjant użyje paralizatora, to zaraz potem, jak sytuację udaje mu się opanować, powinien wezwać lekarza, udzielić pierwszej pomocy, a nie osobie, która jest do tego paralizatora podłączona grozić, że jeszcze raz tego paralizatora użyje". Dziś wieczorem, o 22.30, w "Superwizjerze" cały reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Zapraszamy!
W maju 2016 roku Igor Stachowiak został zatrzymany przez policję. Po przewiezieniu do komisariatu był wielokrotnie rażony paralizatorem. Tam zmarł. Do nagrań przedstawiających zdarzenie dotarł dziennikarz Superwizjera Wojciech Bojanowski. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokata Mikołaja Pietrzaka oraz byłego policjanta Macieja Karczyńskiego, aby zapytać, jak oni oceniają postępowanie policjantów wobec Igora. Kiedy policja może użyć paralizatora?
Czy komisariat policji to odpowiednie miejsce dla kalendarza z roznegliżowanymi modelkami? Dlaczego mężczyźni wieszają plakaty z gołymi paniami w miejscu pracy, a nie robią tego w domu? W Dzień Dobry TVN były rzecznik policji Mariusz Sokołowski powiedział, jak władze walczą z tym na komisariatach, a psychiatra Maja Polikowska-Herman - dlaczego się tam w ogóle pojawiają.