Diagnoza

  Co dolega modelce?

  Problemy Pawła Kąkola zaczęły się już w okresie nastoletnim. Mężczyzna przez wiele lat poszukiwał specjalisty, który pomógłby mu uporać się z utrudniającymi normalne funkcjonowanie zaburzeniami. Rozwiązania sugerowane przez kolejnych lekarzy nie przynosiły pożądanych efektów. Na szczęście jednemu z ekspertów w końcu udało się postawić trafną diagnozę.

  U Mateusza Gąsiorowskiego zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Choć ma dopiero 33 lata, przebywa w domu seniora. - To jest sytuacja marginalna i wyjątkowa – komentuje w Dzień Dobry TVN prof. Maria Barcikowska, neurolog.

  Tatiana Okupnik w poruszającej rozmowie z Dorotą Wellman po raz pierwszy wyjawiła, że cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa. Lekarze rozpoznali u niej chorobę dopiero po 42 latach. Dlaczego tak trudno ją zdiagnozować? Zapytaliśmy o to prof. dr hab. n. med. Olgę Haus, genetyk kliniczną, a o innych objawach schorzenia opowiedziała Ewa Kowalów, Prezes Stowarzyszenia Ehlers-Danlos.

  3 grudnia ruszyła kampania Stowarzyszenia "Pięknie Puchnę" – "HAE. Walczyć o oddech. Wytrzymać ból", która mówi o dziedzicznym obrzęku naczynioruchowym. Do akcji zaangażował się aktor Bartłomiej Topa, który gościł w naszym programie wraz z Michałem Rutkowskim, pacjentem ze zdiagnozowanym HAE, prezesem stowarzyszenia.

  Dla niespełna 2-letniego Maksa to był pierwszy wyjazd nad morze. Rodzice chcieli mu pokazać wodę i plażę. Wakacje były wymarzone, ale dwa dni przed ich zakończeniem chłopiec źle się poczuł. Rodzina udała się po pomoc do szpitala, jednak jak się okazało, postawiona diagnoza nie była trafiona. Dziecko zmarło. Sprawę śmierci Maksa przedstawiają reporterzy Uwagi! TVN.

  W serialu "Diagnoza" Adam Woronowicz gra kontrowersyjnego lekarza Jana Artmana. Czy przygotowując się do zagrania tej postaci, szukał inspiracji w znanych osobach? Czy inne jego role też były takie skomplikowane? Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Adam Woronowicz miał problem z graniem scen erotycznych z Danutą Stenką. Czy to prawda? Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W serialu "Diagnoza" Sonia Bohosiewicz wciela się w postać pielęgniarki oddziałowej Wandy Jureczko, która od kilku odcinków zmaga się z problemami osobistymi. Czy aktorka ma jakieś cechy wspólne ze swoją bohaterką? Jak przygotowywała się do roli? Sonię Bohosiewicz gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zdradziła, jak potoczą się losy Wandy?

  Aleksandra Konieczna to świetna aktorka filmowa i teatralna, której talent doceniają widzowie i ludzie z branży. Widzowie TVN mogą ją oglądać w serialach "Na Wspólnej" i "Diagnoza". W tym pierwszym gra Honoratę, a w drugim - byłą ordynator szpitala w Rybniku Marię Kaletę. Czy głęboko wchodzi w swoje role? Co robi, aby być wiarygodną w roli lekarza? Czuje odpowiedzialność, wcielając się w postać chirurga? Aktorkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Ruszył 3. sezon serialu "Diagnoza", a w nim nowa intryga i nowe wątki. Czy widzowie dowiedzą się jeszcze więcej o wspólnej przeszłości Anny Nowak (Maja Ostaszewska) i Jana Artmana (Adam Woronowicz)? Czy Danuta Stenka, która dołączyła do ekipy "Diagnozy" polubiła graną przez siebie postać - twardo stąpającą po ziemi panią ordynator? Produkcja serialu przygotowała w tej edycji niespodziankę, która ma zaskoczyć widzów. Czy reporterce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej udało się wyciągnąć choć ułamek tej tajemnicy?

  Odma płucna to stan, w którym do jamy opłucnej dostaje się powietrze. Jakie są przyczyny jej powstawania i objawy? Do czego prowadzi? Jak się leczy odmę płucną? O tym w Dzień Dobry TVN mówił pulmonolog dr n. med. Tadeusz Zielonka.

  Dzisiaj rusza trzeci sezon "Diagnozy". Z czym zmierzą się tym razem bohaterowie serialu? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN aktorów: Adama Woronowicza i Macieja Zakościelnego. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy również o rosnącej popularności seriali. Dlaczego aktorzy coraz chętniej w nich grają?

  Akcja serialu Diagnoza toczy się w Rybniku. Już niedługo władze miasta wydadzą dla turystów folder, dzięki któremu będą mogli oni zwiedzać Rybnik szlakiem serialu. Jakie miejsca zostaną w nim wyróżnione? Czy mieszkańcy Rybnika są fanami serialu Diagnoza? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Dzisiaj widzowie TVN zobaczą ostatni odcinek drugiej serii Diagnozy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów grających w serialu: Magdalenę Popławską i Adama Woronowicza, aby zapytać, co się wydarzy w finałowym odcinku i trzecim sezonie. Zdradzili coś? Czy w życiu prywatnym lekarze zwracają się do nich jak do kolegów po fachu?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Maję Ostaszewską i Macieja Zakościelnego, odtwórców głównych ról w serialu "Diagnoza". Przed nami finałowy odcinek serii. Fabuła serialu od samego początku trzyma widzów w napięciu. Co się wydarzy we wtorek wieczorem? I czy powstanie trzeci sezon "Diagnozy"?

  Wrzody przewodu pokarmowego to ubytki w śluzówce żołądka albo dwunastnicy. Ich przyczyną może być pewna bakteria. Jaka? Co jeszcze wywołuje wrzody? Jakie są ich objawy? Do czego mogą doprowadzić? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dr hab. n. med. Michał Lipiński.

  O "najtrudniejszej ale i najwspanialszej" roli w swoim życiu - byciu mamą 5 miesięcznej Elizabeth, o szybkim powrocie do formy po porodzie oraz o swoim udziale w serialu Diagnoza, w Dzień Dobry TVN, opowiedziała nam Weronika Rosati: "Nauczyłam się, trochę bardziej, wszystko mieć poukładane".

  Adam Woronowicz na festiwal Netia Off Camera przyjechał, by spotkać się z fanami serialu "Diagnoza". Aktor wokół swoich postaci zawsze buduje napięcie i tajemnicę. Jak on to robi? Jak przygotowuje się do ról? Z Adamem Woronowiczem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Trzustka pełni w organizmie bardzo ważną rolę - produkuje insulinę i enzymy trawienne. Można bez niej żyć? Co ją niszczy? Jakie są objawy chorej trzustki? Jakie badania warto zrobić, aby sprawdzić stan tego organu? O tym w Dzień Dobry TVN mówił gastroenterolog dr hab. n. med. Michał Lipiński.

  W "Diagnozie" Szymon Piotr Warszawski gra zamkniętego we własnym świecie informatyka Konrada Zagórskiego. Aktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, Czy lubi się mierzyć z rolami, które są dla niego wymagające, czego szuka w aktorstwie i jak przygotuje się do powierzonych mu ról. Szymon powiedział nam również o swoich pasjach.

  Weronika Rosati w serialu "Diagnoza" gra siostrę Mai Ostaszewskiej. Z Weroniką na gali "Orły 2018" rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Gala Orłów była dla Weroniki pierwszym oficjalnym wyjściem od czasu, kiedy została mamą. Czy Weronika zabiera swoją córkę na plan "Diagnozy"?

  "Diagnoza" cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Jaki jest patent na dobry serial? Czym "Diagnoza" różni się od innych seriali medycznych? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN producent Dorotę Kośmicką i aktorkę Aleksandrę Konieczną.

  Ciesząca się dużym zainteresowaniem widzów "Diagnoza" została nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły. W czym tkwi sukces tego serialu? Jak się go tworzy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z jego scenarzystką Katarzyną Śliwińską-Kłosowicz. Obok niej na naszych kanapach usiadła aktorka Beata Ścibakówna. Co ją skłoniła do zagrania w serialu? Jak się przygotowywała do roli? Mogła przyglądać się prawdziwej operacji?

  Nie jesz a tyjesz? Uważaj, to może być zespół Cushinga. Jest to choroba, która rozwija się bardzo podstępnie. Przyczyną jest zbyt duże stężenie kortyzolu w organizmie człowieka. Jakie objawy daje choroba? Jak się ją leczy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Piotra Gryglasa, specjalistę od chorób wewnętrznych.

  Fani Diagnozy z niecierpliwością czekają już na wtorek, by o 21.30 zasiąść przed telewizorem i delektować się kolejnym odcinkiem serialu. W Dzień Dobry TVN już dziś próbowaliśmy uchylić rąbka tajemnicy i dowiedzieć się, czego możemy spodziewać się we wtorkowy wieczór. Na naszej kanapie zasiedli Aleksandra Adamska i Adam Woronowicz.

  Beatę Ścibakównę znamy z pierwszej transzy "Diagnozy". Do obsady drugiego sezonu serialu dołączył Jan Englert, prywatnie mąż aktorki. Okazuje się, że w serialu gra również córka aktorskiej pary. W jaką postać wciela się Helena Englert? Jak im się współpracuje? I czy rodzice nie bali się, że zostaną posądzeni o nepotyzm? Z aktorami rozmawiała dziennikarka Dzień dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Macieja Zakościelnego i Tomasza Drabka, którzy w serialu "Diagnoza" grają braci. Ich relacja jest jednak bardzo szorstka. W roli lekarzy są też bardzo wiarygodni. Jak przygotowywali się do swoich ról? I jak im się współpracuje?

  W serialu "Diagnoza" aktorzy często posługują się mową śląską, między innymi Michał Czernecki, który w "Diagnozie" gra lekarza - Piotra Sadzika. Czy trudno było mu nauczyć się mowy śląskiej? Czy miał kiedykolwiek styczność z z tym etnolektem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również Mateusza Sebastiana, który jest oficjalnym konsultantem zajmującym się mową śląską w serialu "Diagnoza". Jego rolą jest praca z aktorami i przekształcanie dialogów z języka polskiego na śląski. Jak ocenia mowę śląską Michała?

  Dzisiaj o 21.30 na antenie TVN zobaczymy pierwszy odcinek drugiego sezonu Diagnozy. Co się wydarzy między Anną Nowak i Martą Artman? Czy nadal będą się wspierały? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska rozmawiała z aktorkami, które wcielają się w te postacie - Mają Ostaszewską i Magdą Popławską. Mogliśmy się również zobaczyć, jak wygląda burza mózgów na planie serialu ;)

  Pierwszy sezon "Diagnozy" okazał się ogromnym sukcesem. Widzowie pokochali serial za fabułę i za aktorów. Czy w związku z tym, na twórcach i aktorach serialu ciąży presja? Czym zaskoczy druga seria "Diagnozy"? Adam Woronowicz do tej pory stronił od serialowych produkcji. Czym przekonali go producenci "Diagnozy"? I jak dzieci Mai Ostaszewskiej odebrały jej rolę w serialu? Z aktorami i producentką serialu Dorotą Kośmicką-Gacke rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.