Styl życia

Czy warto zapisać dziecko na zajęcia z piłki nożnej? "To sport zespołowy, który uczy współpracy w grupie"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Trening młodych piłkarzy

Trenowanie piłki nożnej od najmłodszych lat może zaprocentować wieloma sukcesami w przyszłości. W końcu wielu wybitnych piłkarzy zaczynało swoją przygodę właśnie w dzieciństwie. W jakim wieku najlepiej zapisać naszą pociechę na zajęcia sportowe? Czego się na nich nauczy?

Piłka nożna dla maluchów

Jarosław Kaszowski, trener piłkarski z Gliwic, uważa, że granie w piłkę nożną nie polega jedynie na kopaniu i celowaniu do bramki. Ta dyscyplina sportu pozwala rozwijać wiele umiejętności, które przydają się w codziennym życiu.

- Najlepiej zacząć w wieku 4 lat, bo wtedy dzieci już potrafią uczyć się samodzielności, świetnie im to wychodzi, nie muszą już trenować z rodzicami. Mogą się swobodnie wyszaleć, wyszumieć i ćwiczyć. Przede wszystkim skupiamy się na motoryce, nad tym, aby dzieci pracowały nad swoją zwinnością. Wplatamy w to elementy piłkarskie, ale dla nas najważniejsze jest to, by w tak młodym wieku zaszczepić chęć do uprawiania sportu. Piłka nożna to nie jest sport indywidualny, to zespołowy, uczy współpracy w grupie, co przekłada się potem na ich życie i pracę - podkreślił Jarosław Kaszowski w Dzień Dobry TVN.

Trening piłkarski dla dzieci

Rodzice nie muszą kupować maluchowi specjalnego stroju czy butów, by mógł zacząć treningi. Do uprawiania piłki nożnej nie potrzeba też wielkich przygotowań.

- Wystarczy, że przyjdą z dobrym humorem i butelką wody do picia. Jeśli chodzi o strój, to buty mogą być dowolne, byle nie były to sandały. Na to zwracamy uwagę - zaznaczył trener.

Na zajęcia piłkarskie w Gliwicach przychodzi wiele dziewczynek. Czy to nowy trend?

- Tak, coraz więcej dziewczynek jest chętnych do uprawiania piłki nożnej. Są dziewczynki, które naprawdę wymiatają - zachwalał Jarosław Kaszowski.

Maluchy dzięki zajęciom sportowym stają się odważniejsze w kontaktach z innymi. - Dzieci są bardziej śmiałe i otwarte. Mieliśmy kilka przypadków, kiedy na pierwszych treningach stały z boku, płakały, bo bały się, były nieśmiałe, a później to się zmieniło - zaznaczył nasz rozmówca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości