Porady

Jak skutecznie pozbyć się sierści z ubrań i mebli? "Warto zainwestować w sprzęt"

Porady

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Ula Chincz
Odkłaczamy nasze mieszkania
Dzień Dobry TVNOdkłaczamy nasze mieszkania

Właściciele zwierzaków cieszą się ich towarzystwem, ale muszą mierzyć się także z częstszym sprzątaniem mieszkania. Jak robić to w skuteczny sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ula Chincz.

Pozbywanie się sierści z ubrań

Posiadanie czworonoga to nie tylko przyjemności, ale również ogromne obowiązki. Należą do nich odpowiednie żywienie i spacery, a także dbanie o czystość. Pokryte sierścią ubrania to prawdziwa zmora większości właścicieli psów i kotów. Sierść bywa też trudna do usunięcia z tapicerowanych mebli czy podłóg. Istnieją jednak metody, które pozwalają na szybkie i skuteczne poradzenie sobie z problemem. Jedną z nich są rolki z taśmą samoprzylepną. To najpopularniejsze rozwiązanie dostępne w wielu sklepach.

- To oczywiście działa świetnie, tyle tylko, że jest jednorazowe. Podobne szczotki możecie kupić takie, które opłukujemy po prostu pod letnią wodą i to jest równie skuteczne, więc myślę że warto wybrać takie, które nie produkują dodatkowych śmieci - powiedziała w Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

Istnieje także szczotka zbudowana trochę jak koci języczek, która "rzeczywiście ściąga bardzo skutecznie". Prezenterka jednak najbardziej poleca... dłonie. Wystarczy je lekko zmoczyć i jednym ruchem przejechać po ubraniach. To najwygodniejszy sposób, który nic nie kosztuje.

Usuwanie sierści w domu

Dywan i wykładzina to oczywiste miejsca, w których nasi ulubieńcy zostawiają swoje ślady, wiadomo więc, że właściciele zwierzaków muszą częściej odkurzać. Do tego Ula Chincz poleca odkurzacz samobieżny, który może posprzątać dom podczas naszej nieobecności. Poza tym, choć czworonogi na początku się go boją, później bardzo lubią i traktują jako dodatkowego towarzysza, z którym się nie nudzą podczas naszej nieobecności. Właścicielom klasycznego odkurzacza, poleca z kolei zwrócić uwagę na to, jakie mają dołączone do niego szczotki. Należy bowiem wykorzystywać te z twardym włosiem, ponieważ są bardziej skuteczne.

- Nie każda szczotka z włosia zdejmie futro równie skutecznie. Weźcie tą ze sztywniejszym włosiem. Sprawdźcie w instrukcji, która z nich jest polecana. I oczywiście odkurzamy na największej mocy, żeby wyssać absolutnie wszystko, co się da - doradziła w naszym programie prezenterka.

Poleciła również mopy ze ściereczką elektrostatyczną, która jak magnes zbiera kłaczki pozostawione przez czworonoga, a także suszarki bębnowe do ubrań. Wyznała: "Wiem, że to jest duża inwestycja, ale dobra. (...) Naprawdę robi robotę. Warto w taki sprzęt zainwestować".

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Ula Chincz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości