Porady

Egipska metoda na upał pomoże przetrwać noc. Tak schłodzisz ciało bez klimatyzatora

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
o2.pl
Śpiąca kobieta

Fale upałów negatywnie wpływają na jakość naszego snu. Istnieje jednak sposób, który może przynieść nam ulgę. Stosują go Egipcjanie, dla których wysokie temperatury to codzienność. Jak sobie z nimi poradzić?

Jak poradzić sobie z upałem nocą?

Nad Europą na dobre rozgościły się masy afrykańskiego powietrza, a wysokie temperatury nie dają chwili wytchnienia. W ten wyjątkowo trudny czas dla organizmu powinniśmy odpowiednio o niego zadbać, inaczej możemy narazić się na poważne konsekwencje. Jak przetrwać upały? Istnieje sposób, który sprawdzał się jeszcze przed wynalezieniem klimatyzatora.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Szczególnie męczące dla wielu z nas są letnie noce. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na niekomfortowy i płytki sen. Możemy skorzystać z metody, którą stosują Egipcjanie. Ich sposób jest bardzo prosty i praktycznie darmowy. Jedyne czego potrzebujesz to cienkie prześcieradło lub ręcznik.

Egipski sposób na gorące noce

Okrycie moczymy w zimnej wodzie, następnie dokładnie odsączamy. Ważne jest, aby materiał był wilgotny, a nie mokry. Następnie nakrywamy nim ciało. Dzięki temu od razu poczujemy przyjemny chłód i odprężenie, co gwarantuje nam dobrze przespaną noc.

Pamiętajmy też, by latem nie korzystać z kołdry. Świetnym zastępstwem w ciepłe noce będzie klasyczne prześcieradło. Jeżeli w wilgotnym okryciu czujesz się niekomfortowo to, zamiast tego możesz rozwiesić je na oknie. Materiał sprawi, że powietrze będzie odpowiednio nawilżone.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości