Prezenty last minute na Dzień Ojca. Co podarować na ostatnią chwilę?

Prezenty last minute na Dzień Ojca. Co podarować na ostatnią chwilę?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Prezenty na Dzień Ojca
Prezenty na Dzień Ojca
Jakob Kosel o roli ojca
Jakob Kosel o roli ojca
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Mężczyźni na froncie rodziny
Mężczyźni na froncie rodziny
Niezwykłe podróże taty z córką
Niezwykłe podróże taty z córką
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Roman Paszkę o relacji z synem
Roman Paszkę o relacji z synem
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu
Codzienny pośpiech, rutyna, wakacyjny szał sprawiają, że zdarza nam się zapomnieć o ważnych wydarzeniach. Jako że już za moment Dzień Ojca, na zakup odpowiedniego podarunku jest już naprawdę mało czasu. Przedstawiamy więc listę pomysłów na prezenty last minute. Co można kupić z okazji Dnia Ojca 2024?

Pomysły na prezenty last minute na Dzień Ojca

Warto pamiętać, że tego typu święta jak Dzień Ojca czy Dzień Matki to dodatkowe okazje do okazania szacunku, wdzięczności i miłości dla naszych rodziców. Nie wszyscy jednak mają dobrą relację z opiekunami, stąd też pamiętajmy, aby nie krytykować osób, które tego dnia nie chcą obchodzić. Jeśli jednak chcielibyśmy w jakiś sposób uhonorować swojego tatę, to przede wszystkim postarajmy się przy nim być. Liczy się pamięć, a nie drogie prezenty. 

Pomysły na prezenty last minute:

 • bilety: do kina, na koncert, mecz, do teatru (niekoniecznie na wydażenia w samym Dniu Ojca, ale również w innym termnie),
  • czekoladki, bombonierkę, ciasto,
   • voucher na atrakcje, np. przejazd szybkim samochodem, skok ze spadochronu, degustację napoi wysokoprocentowych, jadę Monster Truckiem itp.,
    • kartka okolicznościowa,
     • gotowy zestaw kosmetyków dla mężczyzn, np. do brody,
      • kartę podarunkową do barber shopu, księgarni, ulubionego sklepu itp.
       • wspólnie spędzony czas, np. oglądanie filmów, wyścigów, sportu, wyjście na ryby, spacer czy męski wypad do lasu.

        Zakup voucherów, kart podarunkowych czy biletów to najczęściej tylko kilka kliknięć, ponieważ większość z nich dostępna jest do zakupienia przez internet.

        Co kupić w ostatniej chwili na Dzień Ojca?

        Wydaje się, że kwiaty można sprezentować jedynie kobiecie. Ale czy na pewno? Coraz popularniejsze staje się wręczanie bukietów i roślin mężczyznom, w końcu jest to piękna ozdoba domu. Zatem można niekonwencjonalnie - kupić z okazji Dnia Ojca piękny bukiet, a może rośliny doniczkowe, do ogrodu. W końcu nie tylko panie mają rękę do roślin i je lubią.

        Jeśli nie mamy czasu i możliwości spotkać się z tatą, a nie zdążymy już zamówić prezentów, które dotarłyby do naszego taty - dobrym rozwiązaniem są życzenia. Warto zadzwonić, porozmawiać i życzyć wszystkiego co najlepsze z głębi naszego serca. Warto pomyśleć, czego rodzic potrzebuje, o jego marzeniach, troskach i je zawszeć w życzeniach. Jeśli jednak nie mamy pomysłu, podpowiadamy, jak to zrobić: Jakie życzenia złożyć tacie 23 czerwca? Jak ułożyć je samodzielnie?

        Nie trzeba kupować drogich gadżetów elektronicznych, klasycznego zegarka czy męskiej biżuterii. Niemal każdy z nas znajdzie chociaż chwilkę, aby wskoczyć do sklepu po drobny upominek. Kubek, etui na okulary, czy inny dedykowany z tej okazji gadżet ze śmiesznym napisem może być dobrą metodą na wręczenie miłego, a drobnego prezentu. Możemy także wybrać się do cukierni po ulubione ciastka czy ciasto, a do tego herbatę lub dobrą kawę.

        Dobrym pomysłem jest również dobra i klasyczna książka. Zawsze można wybrać jeden z tytułów ulubionego autora naszego taty, ale równie dobrze może być to poradnik z zakresu jego zainteresowań, np. motoryzacji, żeglarstwa, survivalu czy wędkarstwa. Pomóc nam także mogą doradcy i sprzedawcy w sklepie.

        W przypadku najmłodszych zawsze dobrym rozwiązaniem jest laurka. O tym, jak ją przygotować pisaliśmy tutaj: Jak zrobić laurkę dla taty? Pomysły krok po kroku.

        Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

        Zobacz także inne nasze pomysły na prezenty z okazji Dnia Ojca:

        Autor: Teofila Siewko

        Źródło zdjęcia głównego: Me 3645 Studio/Getty Images

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości