Dzień Kobiet 2023 - pomysły na prezent

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko/Diana Ryściuk
Uczy kobiety miłości do samych siebie

Dzień Kobiet obchodzony jest w Polsce 8 marca. W 2023 roku święto wszystkich pań wypada w środę. Co można zaplanować z tej okazji? Jaki prezent wręczyć? Co warto przygotować dla samej siebie? Sprawdź nasze pomysły i inspiracje.

Dzień Kobiet 2023 - pomysły na prezenty, które warto przygotować wcześniej

Prezenty na Dzień Kobiet warto przygotowywać nie tylko dla innych pań, ale również dla samej siebie. Jest to dobra okazja, aby spotkać się z dawno niewidzianą przyjaciółką lub poświęcić chwilę właśnie sobie. Jednocześnie wszystkie te rzeczy można zrobić w towarzystwie ukochanej osoby. Nie masz pomysłu na dzień kobiet? Sprawdź nasze propozycje.

To, czego ona potrzebuje

Jeśli wiesz, że kobieta, którą chcesz obdarować w dniu jej święta, ma jakąś konkretną potrzebę lub pasję, idź w tym kierunku. Być może skończył jej się ulubiony kosmetyk, poluje na jakiś bilet, książkę, roślinę, ciuch etc. Wiele osób docenia praktyczne prezenty i jeśli chcesz podarować właśnie przedmiot, to zastanów się, z czego ona najbardziej się ucieszy.

Wspólne gotowanie i degustacja

Wspólne gotowanie, czy to z przyjaciółkami, mamą, siostrą czy z partnerem to idealny sposób na uczczenie dnia kobiet. Można wspólnie zrobić zakupy i zdecydować się na konkretny rodzaj kuchni, np. włoską, francuską, japońską czy tajską. Równie ciekawym pomysłem jest zdecydowanie się na specjalny voucher lub organizowaną imprezę, podczas której można zobaczyć, jak wygląda praca koneserów kawy, wina, serów i innych produktów. W wielu miastach organizowane są również specjalne warsztaty kulinarne, które mogą być fajnym doświadczeniem.

Prezent na Dzień Kobiet dla lubiących ekstremalne doświadczenia i adrenalinę

Jeśli wiesz, że kobieta, którą chcesz obdarować lubi sporty ekstremalne, warto zastanowić się nad atrakcją, dzięki której skoczy jej adrenalina. To idealna okazja, żeby spełnić marzenia w stylu: prowadzenie sportowego auta, próba swoich sił na torach wyścigowych, skok na bungee, czy lot w aerotunelu.

Z mniej typowych propozycji, które również mogą być świetnym pomysłem może być wypad na strzelnicę, jazda motocrossami lub quadami, skok ze spadochronem lub ciekawa wyprawa typu off road.

SPA day z okazji Dnia Kobiet

Wspólnie z przyjaciółkami, siostrą, mamą czy siostrą można zorganizować sobie SPA day. Nawet jeśli nie masz specjalnych masażerów, zawsze można umówić się na wspólny pedicure lub manicure czy nakładanie maseczek. To idealny moment, aby spędzić kilka chwil wspólnie i odciąć się od doczesnych problemów. Można także wykupić wizytę na specjalny masaż, czy to dla ważnej dla nas kobiety, czy dla samej siebie, bo w tym dniu nie powinno się zapominać o tzw. "self love".

Weekendowe pomysły na Dzień Kobiet 2023

Chociaż Dzień Kobiet w tym roku wypada w środę, to można obejść go hucznie w weekend, czyli 11-12 marca. W takim wypadku warto się pospieszyć, aby zdążyć zarezerwować miejsce, np. w knajpie czy hotelu. Co można robić? Pierwsze, co może przyjść do głowy, to wyjazd do SPA. To faktycznie świetna opcja, jednak nie każdy lubi tego typu atrakcje. Jeżeli mamy trochę odłożonej gotówki, można poszukać domku z dala od ludzi, np. na drzewie. Taki wypad pozwoli odciąć myśli od problemów i wyciszyć się.

Co jeszcze można zrobić w weekend? Szybki city-break - zwiedzić zupełnie nowe miejsce, a może wybrać się do ulubionego miasta. Dla aktywnych świetnym pomysłem może być wypad w góry, nad morze lub rozpoczęcie sezonu sportowego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko/Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Elitsa Deykova/Getty Images

Pozostałe wiadomości