Napisał książkę o kulisach pracy prokuratora. "To jest taki bardzo gorący temat"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jak wygląda praca prokuratora „od kuchni”?
Jak wygląda praca prokuratora „od kuchni”? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Miłośnicy kryminałów mają powody do radości. W październiku na półki polskich księgarni trafiła książka o wymownym tytule "Krzycz, jeśli żyjesz". Jej autorem jest gdański prokurator, który postanowił odsłonić przed czytelnikami kulisy swojej codzienności. W Dzień Dobry TVN Cyryl Sone opowiedział o debiucie w roli pisarza oraz o wyzwaniach, jakie niesie za sobą praca w wymiarze sprawiedliwości.

"Krzycz, jeśli żyjesz" - literacki debiut gdańskiego prokuratora

Premiera książki "Krzycz, jeśli żyjesz" odbyła się 26 października 2022 roku. To świetna wiadomość dla fanów kryminałów, ale także dla osób, które pragną poznać realia pracy polskich prokuratorów. Autor powieści na co dzień stoi na straży prawa, stawiając czoła rozmaitym wyzwaniom.

- Mam wrażenie, że zawód, który wykonuję, to jest taki bardzo gorący temat. On kręci ludzi, bo mamy przecież książki, seriale o prokuratorach (...). Chciałem obalić takie najpowszechniejsze mity, jakie wiążą się z moją pracą, jakie są przedstawiane w popkulturze - mówił w Dzień Dobry TVN Cyryl Sone.

Cyryl Sone o pracy prokuratora

Wielopłaszczyznowa profesja z ogromną odpowiedzialnością - tak w skrócie można określić zawód prokuratora. Kandydatom na to stanowisko przydaje się nie tylko zdobyta na studiach wiedza, ale także duża odporność na stres i umiejętność rzeczowej oceny zgromadzonych w trakcie postępowania informacji. Cyryl Sone nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

- Większość pracy prokuratora to jest głównie praca za biurkiem i praca na aktach. Korzystanie z pomocy specjalistów. Oczywiście musimy dochodzić do prawdy (...). Wątpliwości to jest najtrudniejszy element mojej pracy - zapewnił autor książki "Krzycz, jeśli żyjesz".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości