Styl życia

Jakie cukierki dawać dzieciom na Halloween? Sprawdź nasze pomysły

Styl życia

Autor:
Teofila
Siewko
Osoba odkładająca koszyczek z cukierkami

W Halloween co raz częściej dzieci pukają do naszych drzwi, prosząc o cukierek i "strasząc" psikusem. Co można im w taki dzień podarować? Zazwyczaj sięgamy po dużą miskę pełną łakoci, jednak co do niej włożyć? Zebraliśmy trzy pomysły na to, czym można ją uzupełnić. Sprawdź je!

Zwykłe cukierki, a może tematyczne słodycze? Nada się właściwie wszystko, ale które mogą zrobić furorę?

Jakie cukierki dawać dzieciom na Halloween?

Na Halloween idealnie nadadzą się tematyczne słodycze, których wybór jest ogromny w wielu sklepach. Mogą to być żelki w kształcie robaków, pająków, sów, a nawet wampirzych kłów. Oprócz tego dostępne są pudrowe cukierki w wielu kształtach, np. małych trumienek. Można także wybrać lizaki w tematycznych kolorach - zielonym, fioletowym, pomarańczowym lub czarnym. Słodycze dostępne na to święto często pakowane są tak, aby w zbiorczym opakowaniu pojedyncze cukierki były każde we własnej folii, dzięki czemu dziecko dostając słodycze podczas zbierania, będzie otrzymywało je zabezpieczone i higieniczne. W sklepach możemy również znaleźć dla najmłodszych przysmaki o najbardziej przerażających kształtach, np. gałek ocznych.

Zobacz wideo: Przebrania na najstraszniejszy dzień w roku

Przebrania na najstraszniejszy dzień w roku
Przebrania na najstraszniejszy dzień w rokuŹródło: Dzień Dobry TVN
Jak samodzielnie zrobić kostium na Halloween?

Zdrowe alternatywy cukierków, które dajemy dzieciom na Halloween

Nie każdy chce, aby dzieci jadły w Halloween tyle cukru i przetworzonych słodyczy. Jeżeli ma się możliwość, warto zrobić samemu domowe przekąski, a następnie opakować je w papier lub folię spożywczą i przewiązać ozdobną wstążeczką. To świetna alternatywa zwłaszcza, jeśli pociechy nie mogą spożywać np. laktozy - można wtedy samodzielnie skomponować wypieki tak, aby jej nie zawierały.

Zdrowe przekąski na Halloween

Zdrowe przekąski na Halloween mogą być dawane dzieciom, które odwiedzają nas i zbierają słodycze, ale są też świetną alternatywą na tematyczną imprezę. Sprawdzą się świetnie zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych.

Sprawdź nasz pomysł na zdrowe przekąski: Zdrowe przekąski na Halloween. Zrób to sam!

Domowe słodycze na Halloween

Domowe słodycze na Halloween to nasza propozycja zamienników typowych słodyczy. Można zrobić pyszne dekoracyjne muffinki, czy nawet własne żelki w dowolnym kształcie. Można je następnie samodzielnie zapakować w folię spożywczą i dekoracyjny papier. Mają niższą zawartość cukru i są to zdrowsze rozwiązania, jak np. jabłka karmelizowane na patyku.

Sprawdź nasz pomysł na domowe słodycze: Domowe słodycze na Halloween. Jak je przygotować?

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: fotostorm/Getty Images

Pozostałe wiadomości