Hobby

Pani Karolina jest mistrzynią rzutów siekierą. "To wyssała z mlekiem matki"

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Mistrzyni rzutów siekierą
Mistrzyni rzutów siekierąDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Karolina Pach sześć lat temu założyła w Krakowie klub, w którym rzuca się siekierami. Skąd wziął się pomysł na tak nietypowy biznes? Kto jest lepszy w tej dyscyplinie - kobiety czy mężczyźni? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Rzucanie siekierą. Skąd się wywodzi?

Karolina Pach początkowo miała robić karierę naukową. Przypadkowe spotkanie w pubie z mężczyzną, który zawodowo zajmował się rzucaniem siekierą, wszystko zmieniło. - On tak bardzo dzielił się swoją pasją, że stwierdziłam, że coś w tym musi być, siekiery nigdy w życiu w ręce nie miałam, nie rąbałam drewna, to był dla mnie zupełnie nieznany świat - powiedziała.

Pani Karolina wyznała, że na początku rzucanie w ogóle jej nie wychodziło. - Na wszystkich filmikach, wszyscy rzucali jedną ręką, było to dla mnie dość trudne do opanowania. W momencie, kiedy poznałam technikę oburącz, kiedy złapałam swój styl, już poszło z górki - dodała. Warto zaznaczyć, że nie ma nic przypadkowego w tym, że pani Karolina zainteresowała się sportem, który wymaga celności. - To wyssała z mlekiem matki, ponieważ trenowałam łucznictwo i jeszcze będąc w ciąży, startowałam w różnych zawodach - powiedziała Monika Pach, mama Karoliny.

Kto lepiej rzuca siekierą?

- To jeden z nielicznych sportów, gdzie kobiety i mężczyźni grają razem. Tutaj w ogóle nie ma znaczenia siła, tylko tak naprawdę precyzja, powtarzalność i nawet dziewczyny w wysokich szpilkach, w krótkich miniówkach, z pełnym make up-em, manicur'em sobie naprawdę dobrze dają radę. Niejednokrotnie lepiej niż panowie - dodała pani Karolina.

Co o tej nietypowej pasji sądzi partner pani Karoliny? Czy próbuje z nią rywalizować? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości